اکونومی نیوز / سیاسی

مصاحبه احمدی نژاد با یک شبکه چینی رأی آوردن بایدن به معنای بازشدن درهای اقتصادی نیست

کد خبر 56783 1399-08-11 19:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور سابق ایران در گفتگو با فونیکس گفت: آنچه باید تغییر کند سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران است.
مصاحبه احمدی نژاد با یک شبکه چینی رأی آوردن بایدن به معنای بازشدن درهای اقتصادی نیست


محمود احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فونیکس چین نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا را یک مسأله بی اهمیت توصیف کرد و افزود: اینکه چه کسی در آمریکا به ریاست جمهوری برسد هیچ تغییری در سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران ایجاد نمی کند.
بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی چین، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به زودی برگزار خواهد شد و موضوع ایران یکی از مسائل داغ در انتخابات آمریکاست.
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران روز شنبه مصادف با ۳۱ اکتبر یک مصاحبه اختصاصی با گزارشگر تلویزیون فونیکس را پذیرفت.
احمدی نژاد با بیان اینکه راه حل بحران در روابط ایران و آمریکا از طریق مذاکره ممکن خواهد بود، گفت: مهم این نیست که چه کسی رئیس جمهور می شود زیرا این مسأله برای ما تفاوتی ایجاد نمی کند. مسأله مهم این است که آیا سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران تغییر خواهد کرد یا خیر؟
بخشی از مصاحبه محمود احمدی نژاد با فونیکس
_ فونیکس: برخی از مردم می گویند که اگر بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، او به توافق هسته ای بازخواهد گشت و این امر درها را به روی اقتصاد ایران خواهد گشود آیا شما با این مسأله موافقید؟
_ دکتر احمدی نژاد: رأی آوردن کسی مثل بایدن به معنای بازشدن درهای اقتصادی نیست. قبلاً اینها در برجام بودند ولی درهای اقتصاد باز نشد و مشکلات سر جای خودش بود. من قبلا گفته ام که در آمریکا وقتی خانم کلینتون به عنوان کاندیدا و نماینده هیأت حاکمه پشت صحنه معرفی شد، مردم رفتار دیگری از خودشان نشان دادند. برای پیش بینی نتایج انتخابات آمریکا باید به ذهنیت تاریخی مردم آمریکا توجه کنیم.
_ فونیکس: ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که او برنده انتخابات است و بلافاصله پس از پیروزی با ایران مذاکره خواهد کرد، نظر شما در این باره چیست؟
_ دکتر احمدی نژاد: اظهارات آقای ترامپ مبهم است و برای اظهارنظر در این خصوص باید صبر کنیم.
_ فونیکس: آمریکا ادعا می کند که ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت می کنند، نظر شما در این زمینه چیست؟
_ دکتر احمدی نژاد: آنها ادعایی کرده اند که من به آن کاری ندارم اما هر نوع دخالت در امور دیگران از جمله در انتخابات سایر کشورها که جزء حقوق مردم محسوب می شود، کاری غلط و محکوم است. هر کس تلاش کند نظر خودش را به دیگران تحمیل کند، مرتکب عملی محکوم و مذموم شده است زیرا تحمیل به دیگران باعث اختلاف و درگیری می شود. باید اجازه دهند مردم فکر کنند و با نظر خودشان انتخاب کنند.درطول تاریخ هیأت حاکمه آمریکا به طور رسمی و غیررسمی در امور داخلی دیگران و همچنین در انتخابات سایر کشورها دخالت کرده است که ایران یک نمونه از این دخالت ها محسوب می شود. من این کار را که کسی بخواهد در امور داخلی دیگران و انتخابات دخالت کند، به طور مبنایی نادرست می دانم. حق تعیین سرنوشت متعلق به همه ملت هاست و همه باید آن را بپذیریم و به رسمیت بشناسیم. چقدر زشت است که کسی خود را برتر از دیگران بداند و بخواهد سرنوشت آنها را تعیین کند، این کار غلط است.  شبکه تلویزیونی فونیکس تصمیم گرفته است این گفت و گوی مشروح را بتدریج و تحت عناوین مختلف منتشر نماید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دونالد ترامپ | محمود احمدی نژاد | چین | بحران | نماینده |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید