اکونومی نیوز / اجتماعی

خطرناک‌ترین بخش بیمارستان‌ کجا است؟

کد خبر 56776 1399-08-11 18:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان داده است که کف اتاق‌ها و سالن‌های بیمارستانی می‌تواند کانون شیوع باکتری‌های مقاوم باشد.
خطرناک‌ترین بخش بیمارستان‌ کجا است؟


در این بررسی مشخص شده است که زمین یا کفپوشِ اتاق های بیمارستانی ظرف چند ساعت پس از پذیرش بیمار به سرعت به باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک آلوده می شود و مسیر انتقال بیماری به بیماران را ایجاد می کند.
در این بررسی روند آلودگی در اتاق ۱۷ بیمار جدید پذیرش شده در بیمارستان مورد ارزیابی قرار گرفت تا زمان و مسیر انتقال باکتری در اتاق بیمار مشخص شود.
به گفته متخصصان آمریکایی پیش از انجام آزمایشات، اتاق بیماران به طور کامل ضد عفونی شد و تست باکتری MRSA و دیگر انواع باکتری های مرتبط با مراقبت های درمانی تمامی بیماران منفی بود. سپس محققان تعاملات بیماران با کادر درمان و تجهزات قابل حمل را بررسی کردند.
آنها در حین آزمایشات مشاهده کردند نزدیک به نیمی از اتاق های بیماران در ۲۴ ساعت نخست به باکتری MRSA آلوده شدند. همچنین در مدت چهار روز پس از پذیرش، پاتوژن هایی (عوامل بیماری زا) چون MRSA، بیماری عفونی انتروکولیت با غشای کاذب و VRE در ۵۸ درصد از اتاق های بیماران پیدا شد.
آلودگی اغلب از کف اتاق شروع می شود اما در نهایت به جوراب، تختخواب و سطوح مجاور بیمار گسترش می یابد.
به گزارش پایگاه اینترنتی timesnownews، به گفته محققان، اگر باکتری ها روی زمین بمانند مساله ای نیست اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ارگانیسم ها با وجود اقدامات کنترلیِ انجام گرفته به بیماران منتقل می شوند. این مطالعه در بخشی از "ششمین کنفرانس بین المللی عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی" ارائه شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | بهداشت | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دستگیری ۳۰ متهم فراری/ تذکر به ۳۴۰۰ واحد صنفی
فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در این مرحله از طرح رعد به ٨٣۴ پرونده رسیدگی شد و ۳۰ نفر از متهمان فراری دستگیر و ارزش اموال مکشوفه از این تعداد پرونده، ۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان است.

بایگانی های راکد و اسناد قوه قضائیه ساماندهی می شود
پیش‌نویس آئین‌نامه ساماندهی بایگانی‌های راکد، اسناد و مدارک قوه قضائیه، پس از تدوین نهایی در معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه به حوزه ریاست دستگاه قضائی ارسال شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید