اکونومی نیوز / اجتماعی

خطرناک‌ترین بخش بیمارستان‌ کجا است؟

کد خبر 56776 1399-08-11 18:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان داده است که کف اتاق‌ها و سالن‌های بیمارستانی می‌تواند کانون شیوع باکتری‌های مقاوم باشد.
خطرناک‌ترین بخش بیمارستان‌ کجا است؟


در این بررسی مشخص شده است که زمین یا کفپوشِ اتاق های بیمارستانی ظرف چند ساعت پس از پذیرش بیمار به سرعت به باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک آلوده می شود و مسیر انتقال بیماری به بیماران را ایجاد می کند.
در این بررسی روند آلودگی در اتاق ۱۷ بیمار جدید پذیرش شده در بیمارستان مورد ارزیابی قرار گرفت تا زمان و مسیر انتقال باکتری در اتاق بیمار مشخص شود.
به گفته متخصصان آمریکایی پیش از انجام آزمایشات، اتاق بیماران به طور کامل ضد عفونی شد و تست باکتری MRSA و دیگر انواع باکتری های مرتبط با مراقبت های درمانی تمامی بیماران منفی بود. سپس محققان تعاملات بیماران با کادر درمان و تجهزات قابل حمل را بررسی کردند.
آنها در حین آزمایشات مشاهده کردند نزدیک به نیمی از اتاق های بیماران در ۲۴ ساعت نخست به باکتری MRSA آلوده شدند. همچنین در مدت چهار روز پس از پذیرش، پاتوژن هایی (عوامل بیماری زا) چون MRSA، بیماری عفونی انتروکولیت با غشای کاذب و VRE در ۵۸ درصد از اتاق های بیماران پیدا شد.
آلودگی اغلب از کف اتاق شروع می شود اما در نهایت به جوراب، تختخواب و سطوح مجاور بیمار گسترش می یابد.
به گزارش پایگاه اینترنتی timesnownews، به گفته محققان، اگر باکتری ها روی زمین بمانند مساله ای نیست اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ارگانیسم ها با وجود اقدامات کنترلیِ انجام گرفته به بیماران منتقل می شوند. این مطالعه در بخشی از "ششمین کنفرانس بین المللی عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی" ارائه شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | بهداشت | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


این غذاها را در هوای آلوده بخورید
سلامت فارس نوشت: آلودگی هوا تهدید کننده جدی سلامت است اما امکان رهایی کامل ازآن وجود ندارد؛می‌توانیم با توجه به نوع تغذیه و غذای مصرفی روزانه و استفاده بیشتراز مواد غذایی موثرتر،آسیب‌های وارده به بدن را به حداقل برسانیم.

وزارت بهداشت؛ در صورت واکسیناسیون به موقع، می‌توان به تابستان آرام خوش‌بین باشیم
سلامت ایلنا نوشت: در صورت واکسیناسیون به موقع، می‌توان به تابستان آرام در سال آینده خوش‌بین باشیم


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید