اکونومی نیوز / اجتماعی

نتایج یک مطالعه در آمریکا: کفِ بیمارستان‌ها می‌تواند کانون شیوع باکتری‌های مقاوم باشد

کد خبر 56772 1399-08-11 18:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سلامت ایسنا نوشت: نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان داده است که کف اتاق‌ها و سالن‌های بیمارستانی می‌تواند کانون شیوع باکتری‌های مقاوم باشد.
نتایج یک مطالعه در آمریکا: کفِ بیمارستان‌ها می‌تواند کانون شیوع باکتری‌های مقاوم باشد

 در این بررسی مشخص شده است که زمین یا کفپوشِ اتاق‌های بیمارستانی ظرف چند ساعت پس از پذیرش بیمار به سرعت به باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک آلوده می‌شود و مسیر انتقال بیماری به بیماران را ایجاد می‌کند. در این بررسی روند آلودگی در اتاق ۱۷ بیمار جدید پذیرش شده در بیمارستان مورد ارزیابی قرار گرفت تا زمان و مسیر انتقال باکتری در اتاق بیمار مشخص شود. به گفته متخصصان آمریکایی پیش از انجام آزمایشات، اتاق بیماران به طور کامل ضد عفونی شد و تست باکتری MRSA و دیگر انواع باکتری‌های مرتبط با مراقبت‌های درمانی تمامی بیماران منفی بود. سپس محققان تعاملات بیماران با کادر درمان و تجهزات قابل حمل را بررسی کردند. آنها در حین آزمایشات مشاهده کردند نزدیک به نیمی از اتاق‌های بیماران در ۲۴ ساعت نخست به باکتری MRSA آلوده شدند. همچنین در مدت چهار روز پس از پذیرش، پاتوژن‌هایی (عوامل بیماری‌زا) چون MRSA، بیماری عفونی انتروکولیت با غشای کاذب و VRE در ۵۸ درصد از اتاق‌های بیماران پیدا شد. آلودگی اغلب از کف اتاق شروع می شود اما در نهایت به جوراب، تختخواب و سطوح مجاور بیمار گسترش می‌یابد. به گزارش پایگاه اینترنتی timesnownews، به گفته محققان، اگر باکتری ها روی زمین بمانند مساله ای نیست اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ارگانیسم ها با وجود اقدامات کنترلیِ انجام گرفته به بیماران منتقل می‌شوند. این مطالعه در بخشی از "ششمین کنفرانس بین‌المللی عفونت‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی" ارائه شده است. ۲۳۵۲۳۵
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » آمریکا | بهداشت | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


رئیس بهزیستی کشور به کرونا مبتلا شد
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، از ابتلای رییس این سازمان به بیماری کرونا خبر داد.

نقش‌جهان و نوشداروی تکراری تعدیل
زنگ هشدار فجایعی که در حریم میدان نقش‌ جهان رخ داده، مردادماه سال گذشته به صدا درآمد؛ وقتی دوستداران میراث فرهنگی اصفهان همراه دادستان این شهر، به محل ساخت مجتمع تجاری‌ای رفتند که با استناد به رأی قضایی، در محدوده‌ای که طبق متن ضوابط طرح تفصیلی اصفهان نباید بیش از پنج متر ارتفاع داشته باشد، مجوز ارتفاع ۹ متری گرفته بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید