اکونومی نیوز / سیاسی

برلین: به‌دنبال توافق جدیدی با واشنگتن هستیم

کد خبر 56761 1399-08-11 17:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، کشورش به‌دنبال توافق جدیدی با واشنگتن خواهد بود.
برلین: به‌دنبال توافق جدیدی با واشنگتن هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری دویچه وله، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای از لزوم انعقاد «توافق جدید» با آمریکا پس از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) خبر داد.
وزیر امور خارجه آلمان در این خصوص ادامه داد: ما بلافاصله پس از انتخابات آمریکا با پیشنهادهایی به واشنگتن نزدیک خواهیم شد و یک توافق جدید فراآتلانتیک را پیشنهاد خواهیم کرد.
«هایکو ماس» در این باره افزود: صرف‌نظر از اینکه چه کسی ۴ سال آینده را در کاخ سفید قرار خواهد گرفت، برلین این گام را خواهد برداشت. در روابط فراآتلانتیک، چندجانبه‌گرایی لازم و ضروری است، نه ملی‌گرایی.
وی در ادامه اضافه کرد: جو بایدن، طبق سنت، همکاری چندجانبه را به عنوان قدرت آمریکا می‌داند. اگر ما از پس مسائل بزرگ در کنار یکدیگر بر نیاییم، آینده جهان ناخوشایند به نظر خواهد رسید.
رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان گفت: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک انتخابات مردمی در آمریکاست و برلین با نتیجه آن کنار خواهد آمد.

کلمات کلیدی » آمریکا | وزیر | جهان | انتخابات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ماکرون خواستار مذاکره با پوتین شد
رئیس جمهوری فرانسه قصد دارد در آینده نزدیک با همتای روس خود گفت‌وگو کند.

اوکراین دیپلمات ارشد روسیه را اخراج کرد
وزارت خارجه اوکراین امروز با اعتراض به اخراج دیپلمات این کشور از مسکو، دیپلمات ارشد سفارت روسیه در کی‌یف را اخراج کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید