اکونومی نیوز / سیاسی

نخست‌وزیر ارمنستان مدعی وجود مدرک از حضور مزدوران سوری در جنگ قره‌باغ شد

کد خبر 56754 1399-08-11 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست‌وزیر ارمنستان بار دیگر مدعی وجود مدرک واقعی از استخدام و انتقال هزاران مزدور سوری به جمهوری آذربایجان توسط ترکیه، برای جنگ در جمهوری خودخوانده قره‌باغ شد.
نخست‌وزیر ارمنستان مدعی وجود مدرک از حضور مزدوران سوری در جنگ قره‌باغ شد


 نیکول پاشینیان ضمن انتشار ویدیویی در فیسبوک که بازجویی از یک تبعه روس را_ که به گفته مقامات نیروی انتظامی ارمنستان توسط نیروهای قره باغ گرفته شده بود_ نشان می داد، نوشت: حالا مدرک کامل و جامعی وجود دارد که ترکیه هزاران مزدور از سوریه را استخدام و به منظور شرکت در تهاجم نظامی علیه جمهوری آرتساخ (قره باغ)، به آذربایجان انتقال داده است.
شوشان استپانیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان نیز دیرتر همان روز، ویدیوی بازجویی دیگری را منتشر کرد و اطلاعاتی درباره یک مزدور ادعایی دیگر به اشتراک گذاشت.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ۱۴ اکتبر (۲۳ مهر)، ادعای کمک نظامی این کشور به دولت آذربایجان و اعزام مزدوران سوری به جنگ در قره باغ را رد کرده و گفته بود: سوری ها به اندازه کافی کار برای انجام دادن در کشور خودشان دارند. وزارت خارجه آذربایجان نیز این ادعا را به عنوان اطلاعات نادرست، تقبیح کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | اردوغان | ترکیه | دولت | سوریه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


فرار به جلوی امارات و بحرین در ترور شهید فخری‌زاده
پیام‌های محکومیت از سوی دو دولت امارات متحده عربی و بحرین در این رابطه جای سوال و تعجب داشت، چه، این دو کشور با برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی عملا زمینه‌ساز حضور اطلاعاتی این رژیم در منطقه شدند.

رونمایی ملانیا ترامپ از آخرین دکوراسیون کریسمسش در کاخ سفید عکس‌ها
ملانیا ترامپ بانوی اول و همسر رئیس جمهور آمریکا از تزئینات و دکوراسیون کاخ سفید به مناسبت کریسمس رونمایی کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید