اکونومی نیوز / سیاسی

چرا یهودستیزی جرم است اما اسلام‌ستیزی دیدگاه ؟!

کد خبر 56753 1399-08-11 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیرکل سابق اتحادیه عرب در سخنانی از الازهر و شورای امنیت خواست تا برای مهار موج درگیری تمدن‌ها وارد عمل شوند.
چرا یهودستیزی جرم است اما اسلام‌ستیزی دیدگاه ؟!


عمرو موسی در سخنانی در واکنش به اهانت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به اسلام و حضرت محمد (ص)، ضمن محکوم کردن دوگانگی معیارها میان "یهودی ستیزی" و "اسلام ستیزی"، اظهار کرد: دوگانگی معیارها یک آفت بزرگ است و سیاست ها و واکنش های ناشی از آن منجر به تشدید جو درگیری ها می شود که نمی توان درباره آنها سکوت کرد.
وی در این باره گفت: من درک نمی کنم که یهودی ستیزی جرم باشد و در مقابل اسلام ستیزی یک دیدگاه. اگر این موضع گیری نسبت به اسلام در شرق و غرب ادامه یابد، با تفسیر گسترده تری و تأیید درگیری تمدن ها روبرو خواهیم شد.
موسی خاطرنشان کرد: اگر موضع درباره اقلیت های اسلامی در کشورهای مختلف آسیا را بررسی کنیم، متوجه می شویم که این مسئله صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.
دبیرکل سابق اتحادیه عرب در ادامه خواستار رسیدگی به درخواست یکی از کشورهای بزرگ اسلامی یا گروهی از آنها برای تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی این موج برخورد تمدن ها و تأثیرات آن بر صلح  امنیت و ثبات بین المللی شد.
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۲۸۰ هزار نفر نزدیک شد/ ۱۰۲ هزار و ۲۰۰ بستری در شبانه‌روز گذشته
شمار قربانیان کرونا در آمریکا در حالی به ۲۷۹ هزار و ۸۶۵ نفر افزایش یافته است که تاکنون ۱۴ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۴۱ نفر در این کشور به کووید- ۱۹ مبتلا شده اند.

بایدن: با کنار زدن ترامپ از قدرت، کار مفیدی برای کشورم انجام دادم
نامزد دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به صراحت گفت که «جلوگیری از راهیابی ترامپ به کاخ سفید برای چهار سال آینده، کار مفیدی است که وی در حق کشور خود کرده است».

روش ترور موساد با سازمان سیا چه تفاوت‌هایی دارد؟ از پرستو تا سیگار انفجاری
حوزه عمل سیا وسیع‌تر از موساد است. موساد بیشتر در خاورمیانه در حال انجام عملیات خرابکارانه است، در حالیکه سیا ماموران بسیاری در استرالیا، روسیه، چین و کره شمالی و آمریکای لاتین دارد.

رئیس جمهور لبنان خواستار مساعدت بین المللی برای عبور از بحران شد
رئیس جمهور لبنان دریافت کمک بین المللی جهت فائق آمدن بر بحران اقتصادی در این کشور را «بی نهایت مهم» خواند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید