اکونومی نیوز / اجتماعی

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در این مناطق

کد خبر 56751 1399-08-11 17:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
محیط زیستایلنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعدوبرق و کاهش دما در غرب کشور هشدار داد.
هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در این مناطق

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا ( ۱۲ آبان ماه) موجب وقوع  رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه می شود. این وضعیت جوی تا شب سه‌شنبه (۱۳ آبان ماه) ادامه می یابد. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده ای، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تنظیم دما و تهویه مناسب در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها توصیه می شود. سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وضعیت جوی برخی استانه ای غربی کشور طی دو روز آینده آورده است: در این شرایط احتمال وارد شدن  خسارت به محصولات کشاورزی شامل سیب، چغندر قند، ذرت علوفه ای و انار وجود دارد. این سازمان توصیه می کند که در استان آذربایجان شرقی تسریع در برداشت سیب و انتقال به انبارها بویژه در شهرستان مراغه و پوشش دهی جایگاه های تهیه کشمش بویژه در شهرستان ملکان، در استان آذربایجان غربی تسریع در برداشت چغندر قند و ذرت علوفه ای و در استان کردستان تسریع در برداشت سیب زمینی و انار و انتقال به انبارصورت گیرد. ۲۳۵۲۳۷
بازنشر از خبرآنلایـن

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


توضیحات یک متخصص روس درباره موارد ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن
پس از آنکه ۲۰ نفر از دریافت‌کنندگان واکسن روسی کرونا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، یکی از سازمان‌دهندگان آزمایشات روی این واکسن، توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

پیوند ریه تنها امیدِ برخی از بیماران کووید-۱۹
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: بیماری کووید-۱۹ در برخی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه‌ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود.

کدام علائم کرونا ماندگار نیست؟
مدیر کل حوزه ریاست سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به از دست دادن حس بویایی و چشایی در ابتلا به کرونا گفت: این علائم معمولا در مراحل اولیه بیماری نمود پیدا می‌کند، این علائم خوش خیم است و ماندگار نیست.

آموزش در مناطق نارنجی غیرحضوری است
حاجی‌میرزایی با بیان اینکه آموزش در مناطق نارنجی غیرحضوری است گفت: با این حال، در مناطق نارنجی مدارس با حضور مدیر و حداقل کادر اجرایی، فعال بوده و بر فرآیند آموزش‌های حضوری نظارت خواهند کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید