اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تامین ۱ میلیون و ۱۷۵ هزار تن کود یارانه‌ای در سال جاری

کد خبر 56737 1399-08-11 16:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن سهمیه کود اوره که برای سال جاری تعیین شده، تاکنون حدود یک میلیون و ۱۷۵ هزارتن تامین و تدارک شده است.
تامین ۱ میلیون و ۱۷۵ هزار تن کود یارانه‌ای در سال جاری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، اظهارداشت: توزیع کود اوره به صورت منظم در سراسر کشور در جریان است و در حال حاضر هیچ گونه کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.
وی گفت: از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن سهمیه کود اوره که توسط وزارت جهاد کشاورزی برای سال جاری تعیین و جهت اجرا به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ابلاغ شده است، تاکنون حدود یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن _ معادل ۶۵ درصد _ تأمین شده که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۰ درصد و نسبت به میانگین ده ساله ۴۳ درصد افزایش داشته است.
رسولی ادامه داد: از یک میلیون و ۱۷۵ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای تدارک شده از ابتدای سال ۹۹، مقدار یک میلیون و ۲۹۵ هزار تن جهت توزیع به استان‌های سراسر کشور تحویل‌شده است؛ بنابراین با توجه به اقدامات به‌عمل‌آمده، هیچ‌گونه نگرانی از بابت ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه نیز گفت: مطابق برنامه هم اکنون مقدار ۴۰ هزار تن کود فسفاته در کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان قرار دارد و مقدار ۹۱ هزار تن کود فسفاته نیز در بنادر موجود است.
رسولی گفت: در خصوص کودهای پتاسه وضعیت مناسبی داریم و هم اکنون مقدار ۴۸ هزارتن کودهای پتاسه در استان‌ها در دسترس کشاورزان است.

کلمات کلیدی » وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


لزوم اصلاح پلکان های مالیات بر درآمد در بودجه ۱۴۰۰
افزایش نرخ مالیات بالاترین طبقه درآمدی، نه تنها ضرری برای عموم مردم ندارد، بلکه با افزایش درآمدهای دولت و جبران کسری بودجه، درنهایت عموم مردم از آن منتفع می‌گردند.

آمار نقدینگی در بستر اقتضائات زمانی مقایسه شود
مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی گفت: توجه صرف به سطح بیشتر متغیرها و عدم توجه به اقتضائات زمانی آنها، معمولاً تحلیل‌های کارشناسی را با نتایج دقیق و صحیحی همراه نمی‌سازد.

تابستان داغ مسکن در تهران/ افزایش ۹۲ درصدی معاملات زمین در پایتخت
مرکز آمار گزارش داد: قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶.۵ درصد رشد کرده و تعداد معاملات نیز ۹۲.۲ درصد افزایش یافته است.

ارائه مدارک به ادارات برق پایتخت، غیرحضوری است
ارائه مدارک، پیگیری درخواست، پرداخت هزینه‌های قانونی و حتی تایید و ثبت قرارداد، تمامی فرایندهای کاری در مناطق ۲۲‌ گانه برق پایتخت، الکترونیکی و غیرحضوری است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید