اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تولید نفت آمریکا ۴ درصد کاهش یافت

کد خبر 56734 1399-08-11 16:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید نفت ایالات متحده در ماه اوت در پی کاهش عرضه از خلیج مکزیک ۳.۶ درصد کاهش یافت.
تولید نفت آمریکا ۴ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز جمعه ( نهم آبان‌ماه) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که تولید نفت آمریکا در ماه اوت به دلیل کاهش عرضه نفت خلیج مکزیک و رسیدن آن به کمترین مقدار در ۷ سال اخیر، ۳.۶ درصد کاهش یافت. تولید نفت آمریکا در این ماه ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز بود.
این رقم نسبت به میانگین تولید روزانه ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه‌ای نفت آمریکا در ماه اوت ۲۰۱۹، ۱۴.۹ درصد کمتر است، زیرا تولیدکنندگان ایالات متحده امسال به دلیل تضعیف تقاضا در پی همه‌گیری ویروس کرونا حفاری جدید را کاهش دادند.
همچنین این نخستین بار بود که تولید مجموع نفت خام سه ماه کاهش یافت.
تولید نفت خلیج مکزیک آمریکا در ماه اوت ۲۷.۵ درصد کاهش یافت و به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز _ کمترین مقدار تولید یک ماهه از اکتبر ۲۰۱۳ _ رسید، زیرا تولیدکنندگان به دلیل طوفان‌های پیاپی تولید را به‌طور موقت تعطیل می‌کردند.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | طلا | نفت | قم | ویروس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


برنامه ای برای واردات لوازم آرایشی نداریم
مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: هیچ برنامه ای جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی در دستور کار نیست.

شناسایی ۱.۸ میلیون واحد مسکونی خالی
وزیر راه‌ و شهرسازی گفت: بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی متعلق به افرادی که بیش از یک واحد مسکونی دارند، شناسایی شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید