اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

گرانی کالا به نفع کسبه نیست/ دولت هزینه‌های تولید را کاهش دهد

کد خبر 56730 1399-08-11 16:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: باید بپذیریم که گرانی مقوله جدا از گرانفروشی است و گرانی و افزایش قیمت کالا به نفع کسبه نیست و تنها رکود بازار را به دنبال دارد
گرانی کالا به نفع کسبه نیست/ دولت هزینه‌های تولید را کاهش دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، حسین طاهرمحمدی اظهار داشت: واحدهای صنفی کالایی را که خریداری می‌کنند با درصد نرخ سود مشخص آن کالا را به مشتری عرضه می‌کنند و افزایش قیمت‌ها ربطی به حوزه اصناف ندارد و اصناف عرضه کننده نهایی کالا هستند و کسبه زمانی بازار برایشان خوب و دارای رونق است که قیمت‌ها ثابت باشد، بنابراین این نوسان قیمتی به نفع بازار نیست.
دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران تاکید کرد: اصناف از گران شدن کالاها سود نمی‌برند، یک فرد صنفی سرمایه اش کالاهای واحد صنفی آن است هرچه این اجناس گران شود جایگزین کردن کالاها برایش سخت‌تر می‌شود بنابراین باید بدانیم که گران شدن کالا به منزله سود بردن بیشتر نیست و رشد اقتصادی ندارد، اصناف هم می‌خواهند قیمت کالا مناسب بوده تا بتوانند عرضه بیشتری داشته باشند.
وی تصریح کرد: اصناف در همه ادوار دولت را همراهی کردند و امروز نیز در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند و دولت بایستی برای کنترل قیمت‌ها به دنبال کاهش قیمت هزینه‌های تولید باشد تا بتواند قیمت نهایی کالا را کاهش دهد و با قیمت مناسب‌تر عرضه شود.
دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: اصناف هر چه کالای بیشتری عرضه کنند می‌توانند سود قانونی بیشتری دریافت کنند به عنوان نمونه یک فروشنده لوازم خانگی زمانی که میزان قیمت کالاهایش افزایش پیدا می‌کند برایش سودی ندارد چرا که باز باید همان کالا را بخرد و در مغازه بگذارد و این روزها جایگزین کردن کالاها با توجه به نوسان قیمت‌ها برایشان مشکل خواهد بود.

کلمات کلیدی » ایران | بازار | مهران محمدی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


عدم شجاعت اروپایی ها علت اصلی موفق نبودن اینستکس
بانک مرکزی نسبت به ادعای قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان در خصوص عدم موفقیت کانال اینستکس واکنش نشان داد.

پیش‌بینی ایمانی‌راد از آینده قیمت دلار
اقتصاد کلانمرتضی ایمانی‌راد، کارشناس اقتصاد ی در مطلبی در صفحه شخصی خود در ایستاگرام تاکید کرده است سه دلیل عمده شرایط ریزش قیمت دلار را فراهم خواهد کرد.

یک اقتصاددان: باید حساسیت اقتصاد به دلار برطرف شود
اقتصاد کلانیک اقتصاد دان با بیان اینکه دولت باید حساسیت‌ها نسبت به نرخ ارز را کاهش دهد، اظهار کرد: کار دولت و بانک مرکزی باید کمک کردن به عملکرد بازار باشد نه آنکه دولت جای بازار را بگیرد و تعیین نرخ کند.

۲۵ درصد رستورانهای تهران یا مشاور املاک شده اند یا نمایشگاه خودرو
رئیس اتحادیه صنف دارندگان رستوران گفت: ۲۵ درصد رستوران‌های شمال شهر تهران به نمایشگاه اتومبیل یا مشاور املاک و یا ساختمان‌های بانکی تغییر کاربری داده اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید