اکونومی نیوز / تکنولوژی

ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی

کد خبر 56727 1399-08-11 16:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کارگروه استاندارد و نانوایمنی ستاد فناوری نانو به ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی تاکید کرد.
ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، طی برگزاری سه دوره پیشین «دیالوگ آسیا و اروپا در نانوایمنی» به ترتیب در کشورهای ایران (۲۰۱۷)، اتریش(۲۰۱۸)، تایلند(۲۰۱۹)، چهارمین دوره دیالوگ با میزبانی وزارت فدرال محیط زیست، انرژی، نوآوری و فناوری اتریش بصورت مجازی در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۰ برگزار شد.
«دیالوگ آسیا و اروپا در نانوایمنی»بر اساس پیشنهاد ارایه شده توسط ستاد فناوری نانو ایران به اتحادیه اروپا و فروم آسیایی نانو در سال ۲۰۱۷ ایجاد و اولین دوره آن در تهران در همان سال با حضور نمایندگانی از اتحادیه اروپا، و کشورهای فعال در حوزه نانوایمنی از آسیا و اروپا برگزار شد.
در این نشست مجازی دکتر علی بیت‌الهی مدیر کارگروه استاندارد و نانوایمنی ستاد فناوری نانو، پیشنهاد ایران مبنی بر ایجاد یک پلتفرم همکاری در حوزه نانوایمنی بین کشورهای اروپایی و آسیایی با عنوان «شبکه شبکه­‌های نانوایمنی بین اروپا و آسیا» (Asia_EU Network of Networks on nanosafety_NONNS) را مطرح و بعنوان گام اول ایجاد کمیته راهبری برای تشکیل یک شبکه بین قاره‌ای در حوزه استانداردسازی حوزه نانوایمنی ارائه کرد.
کلیات این پیشنهاد پس از بحث و تبادل نظر مورد قبول اکثریت قرار گرفت و کمیته راهبری اولیه برای تدوین پیشنهاد و ارایه آن به اتحادیه اروپا با مشارکت کشورهای ایران، تایلند و کره جنوبی از آسیا و نمایندگانی از کلاستر نانوایمنی اتحادیه اروپا و کشور اتریش تشکیل شد. این پلتفرم وظیفه تسهیل ارتباطات و همکاری در لایه های مختلف شبکه بازیگران مرتبط با نانوایمنی را در دو قاره در قالب سرویس ها و فعالیت های مرتبط به عهده خواهد داشت.

کلمات کلیدی » ایران | تهران | کارگر | مجازی |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید