اکونومی نیوز / تکنولوژی

ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی

کد خبر 56727 1399-08-11 16:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کارگروه استاندارد و نانوایمنی ستاد فناوری نانو به ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی تاکید کرد.
ایجاد پلتفرم مشترک همکاری بین آسیا و اروپا در زمینه نانوایمنی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، طی برگزاری سه دوره پیشین «دیالوگ آسیا و اروپا در نانوایمنی» به ترتیب در کشورهای ایران (۲۰۱۷)، اتریش(۲۰۱۸)، تایلند(۲۰۱۹)، چهارمین دوره دیالوگ با میزبانی وزارت فدرال محیط زیست، انرژی، نوآوری و فناوری اتریش بصورت مجازی در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۰ برگزار شد.
«دیالوگ آسیا و اروپا در نانوایمنی»بر اساس پیشنهاد ارایه شده توسط ستاد فناوری نانو ایران به اتحادیه اروپا و فروم آسیایی نانو در سال ۲۰۱۷ ایجاد و اولین دوره آن در تهران در همان سال با حضور نمایندگانی از اتحادیه اروپا، و کشورهای فعال در حوزه نانوایمنی از آسیا و اروپا برگزار شد.
در این نشست مجازی دکتر علی بیت‌الهی مدیر کارگروه استاندارد و نانوایمنی ستاد فناوری نانو، پیشنهاد ایران مبنی بر ایجاد یک پلتفرم همکاری در حوزه نانوایمنی بین کشورهای اروپایی و آسیایی با عنوان «شبکه شبکه­‌های نانوایمنی بین اروپا و آسیا» (Asia_EU Network of Networks on nanosafety_NONNS) را مطرح و بعنوان گام اول ایجاد کمیته راهبری برای تشکیل یک شبکه بین قاره‌ای در حوزه استانداردسازی حوزه نانوایمنی ارائه کرد.
کلیات این پیشنهاد پس از بحث و تبادل نظر مورد قبول اکثریت قرار گرفت و کمیته راهبری اولیه برای تدوین پیشنهاد و ارایه آن به اتحادیه اروپا با مشارکت کشورهای ایران، تایلند و کره جنوبی از آسیا و نمایندگانی از کلاستر نانوایمنی اتحادیه اروپا و کشور اتریش تشکیل شد. این پلتفرم وظیفه تسهیل ارتباطات و همکاری در لایه های مختلف شبکه بازیگران مرتبط با نانوایمنی را در دو قاره در قالب سرویس ها و فعالیت های مرتبط به عهده خواهد داشت.

کلمات کلیدی » ایران | تهران | کارگر | مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


گوگل استرالیا را با توقف قابلیت جستجو تهدید کرد
گوگل دولت استرالیا را تهدید کرد در صورتیکه قانون پرداخت هزینه به رسانه های محلی در ازای انتشار اخبار را منتشر کند، قابلیت جستجوی خود در این کشور را غیر فعال می کند.

هیات نظارت فیس بوک درباره حساب ترامپ تصمیم می گیرد
فیس بوک تصمیم گیری درباره سرنوشت حساب کاربری دونالد ترامپ را به هیات نظارت خود واگذار کرده است. این هیات حداکثر 90 روز فرصت دارد تصمیم خود در این باره را اعلام کند.

پروژه اینترنت بالنی تعطیل می شود
آلفابت اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی« لون» را تعطیل می کند. مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز دلیل این امر را عدم کاهش هزینه ها برای توسعه یک کسب وکار بلند مدت اعلام کرد.

راه‌اندازی یک رام قطار ملی تا پایان اسفند/ خودکفایی کامل در تولید واگن‌های مترو نزدیک است
رئیس جهاددانشگاهی از امکان تولید داخل قطارهای مترو در تمام شهرهای کشور خبر داد و گفت: امیدوار هستیم که کل یک رام قطار تا پایان اسفند راه اندازی شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید