اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ: ایران، چین و آلمان خواستار شکست من هستند

کد خبر 56725 1399-08-11 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات این کشور می‌گوید بسیاری از کشورها مایلند از "شر" او خلاص شوند. ترامپ از سه کشور چین، ایران و آلمان به عنوان مثال یاد می‌کند. او سیاست "نخست آمریکا" را علت دشمنی دیگران می‌داند.
ترامپ: ایران، چین و آلمان خواستار شکست من هستند


دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیا، خطاب به هواداران خود گفت که عملکردش به گونه ای بوده که خصومت بسیاری از کشورها علیه او را برانگیخته است.
ترامپ گفت، بسیاری از کشورها مایلند که او در انتخابات روز سه شنبه شکست بخورد. او در سخنرانی روز ۳۱ اکتبر خود از جمله چنین گفت: «چین می خواهد از شر من خلاص شود. ایران می خواهد از شر من خلاص شود. آلمان می خواهد از شر من خلاص شود.»
سایت آلمانی "اشپیگل آنلاین" با انتشار گزارشی در این رابطه، سیاست خارجی آمریکا را عامل اصلی دور شدن این کشور از متحدان سنتی خود در اروپا ارزیابی کرده است.
از جمله عواملی که عملا منجر به تیره شدن مناسبات آمریکا با آلمان و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی شده، سیاست "نخست آمریکا" است.
از دیگر عوامل موثر در افزایش تنش در مناسبات آمریکا با آلمان و متحدانش در پیمان ناتو، اصرار دونالد ترامپ بر افزایش بودجه نظامی و دفاعی کشورهای عضو این پیمان بوده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | دونالد ترامپ | انتخابات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


جشن نامزدی دختر کوچک ترامپ ساعاتی پیش از ترک کاخ سفید
کوچک‌ترین دختر دونالد ترامپ نامزدی خود را در آخرین روز کاری پدرش به عنوان رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد.

روحانی: امروز پایان حکومت نحس یک مستبد است اگر آمریکا به تعهداتش برگردد ما هم باز می‌گردیم
 رئیس‌جمهور گفت: در ۹۹ قمری یک ظالم سرنگون شد و در ۹۹ شمسی یک مستبد دیگر دورانش سپری شد و امروز پایان حکومت نحس اوست که در تمام ۴ سال جز ظلم و ستم به جهان چیزی نداشت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید