اکونومی نیوز / اجتماعی

دستگیری سارق سه خودرو/ اعتراف به ۱۲ فقره کیف‌قاپی 

کد خبر 56720 1399-08-11 16:24
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که ۳ دستگاه خودرو سرقت کرده بود خبر داد و گفت: این سارق به ۱۲ فقره کیف قاپی اعتراف کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری در تشریح این خبر اظهار کرد: سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کیف قاپی به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی اظهار داشت راننده یک دستگاه خودرو وانت مزدا پس از توقف ناگهانی از خودرو پیاده و بلافاصله با قاپیدن کیفم که حاوی گوشی موبایل و مدارک بود، از محل گریخت.
وی افزود: حین پی جویی پرونده، سرقت‌های مشابه دیگری به همین شیوه به این پایگاه ارجاع که مال باختگان اظهار می‌داشتند، راننده خودروها وانت مزدا، پژو ۲۰۶ و پراید کیفشان را سرقت کرده است.
کارآگاه اختیاری با بیان اینکه در بازنگری به پرونده و پالایش اطلاعات به دست آمده، مشخص شد که مشخصات ظاهری راننده خودروها یکسان است، تصریح کرد: سریالی بودن سرقت‌ها قوت گرفت و مشخص شد که متهم با سرقت خودرو و پرسه زنی در معابر مرتکب سرقت می‌شود.
سرهنگ اختیاری گفت: کارآگاهان در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی متهم به نام کمال شدند و در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه کمال در حوالی جنت آباد شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی متهم در دوازدهم مهر ماه در عملیاتی پلیسی، دستگیر شد.
رئیس پایگاه دوم پلیس امنیت اقتصادی تصریح کرد: کمال پس از دستگیری به جرم خود معترف و اظهار داشت، ابتدا خودروهای فاقد سیستم ایمنی را سرقت می‌کردم و سپس با پرسه زدن در خیابان اشخاصی که در حال گذر از عرض خیابان بودند را تحت نظر قرار می‌دادم و در فرصتی مناسب کیف آنها را سرقت می‌کردم که مجموعاً ۳ فقره سرقت خودرو و ۱۲ فقره کیف قاپی انجام دادم.
وی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی کارآگاهان با شناسایی محل‌های سرقت موفق به شناسایی مال باختگان شدند و با دستور قضائی کمال برای اقدامات تکمیلی و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار قرار این پایگاه قرار گرفت.  

کلمات کلیدی » طلا | خودرو | پلیس | ریال | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


کنترل نامحسوس پل‌های عابرپیاده فاقد دید
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، از کنترل نامحسوس پل‌های عابر پیاده‌ای که دید ندارند، خبر داد و گفت: آمار آزار و اذیت بانوان در پایتخت افزایش نداشته است.

بهترین زمان تشخیص بیماری کرونا چه روزی است؟
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران اظهار داشت: هر چند محدودیت‌ها در کنترل بیماری کرونا نقش موثری دارد اما مؤثرترین راهکار برای عبور از کرونا اصلاح باورهای غلط مردمی نسبت به این بیماری است.

آتش سوزی در کارخانه نگهداری مواد نفتی/ یک نفر مصدوم شد
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران یک مورد آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد نفتی به ویژه روغن پارافین واقع در جاده ورامین محله قلعه نو در شهرک عشق آباد خبر داد.

کمک ۲۵۰ هزار فرانکی صلیب سرخ برای خرید دستگاه اکسیژن
دومین مرحله کمک مالی کمیته بین المللی صلیب سرخ به مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک سوئیس به جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه و تأمین تجهیزات اکسیژن درمانی بیماران مبتلا به کووید -۱۹ تخصیص می‌یابد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید