اکونومی نیوز / سیاسی

سرمایه‌گذاری عربستان در مناطق جنوبی عراق مردود است

کد خبر 56716 1399-08-11 16:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو ائتلاف دولت قانون عراق در استان «المثنی» در جنوب این کشور بر مخالفت با روند سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در عراق تاکید کرد و گفت که این امر به هدررفت آب‌های زیرزمینی منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، رسول راضی عضو ائتلاف دولت قانون عراق در استان «المثنی» عراق بر مخالفت با روند سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در عراق تاکید کرد و گفت که این امر به هدررفت آب‌های زیرزمینی منجر می‌شود.
وی افزود: سرمایه‌گذاری عربستان در مناطق جنوبی عراق مردود است زیرا به هدررفت آبهای زیرزمینی این منطقه منجر خواهد شد.
راضی تاکید کرد: در این میان استان «المثنی» خط قرمز است و ما اجازه نخواهیم داد کشوری که به خصومت با عراق معروف است در آن سرمایه‌گذاری کند.
این عضو ائتلاف دولت قانون عراق در استان المثنی بیان کرد: می‌توان مناطق بیابانی این استان را در صورتی که به شکلی درست سرمایه‌گذاری شود به مناطقی حاصل‌خیز و سرسبز تبدیل کرد. شهر «السماوه» دارای ذخایر آبی فراوانی است و ما اجازه نخواهیم داد که هیچ کشوری از آن بهره‌برداری کند.
وی گفت: ما به این همسایگانمان اطمینان نداریم زیرا آنها موجب ورود تروریسم به عراق شدند. این سرمایه‌گذاری (از سوی عربستان) در استان المثنی را ما به منزله یک پروژه برای اشغال کشور می‌دانیم.

کلمات کلیدی » عربستان سعودی | عراق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ارتش جمهوری آذربایجان وارد منطقه کلبجار شد
جمهوری آذربایجان بامداد چهارشنبه از ورود ارتش این کشور به منطقه کلبجار خبر داد.

بایدن: آماده رهبری جهان هستیم
جو بایدن که رسانه های آمریکا وی را به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور معرفی کرده اند گفت که تیم وی آماده رهبری جهان است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید