صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات

کد خبر 56714 1399-08-11 16:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فنی و زیربنایی حوزه ارتباطات، اهمیت پیوست پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک الزام مدنظر قرار دادیم.
اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی در مراسم آنلاین هفته پدافند غیرعامل در جمع مدیران ستادی و استانی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: یکی از مبانی و زیربناهای اصلی استقلال در فضای مجازی و زیرساخت های ارتباطی کشور توجه به اهمیت پدافند غیرعامل است.
وی خاطرنشان کرد: امروزه حوزه ارتباطات به عنوان مبنای همه امور، به تأثیرگذارترین بخش فعالیت‌ها در تمامی ابعاد زندگی تبدیل شده است .
معاون وزیر ارتباطات افزود: حوزه ارتباطات موضوع مهمی است و همه بار کشور در این شرایط سخت کرونایی برعهده‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات است. چنانچه می‌بینید ما توانستیم با شرایط سخت بیماری کرونا سربلند باشیم و به خوبی رسالت خود را در تامین پهنای باند برای رفع نیازهای آموزشی ایفا کنیم.
فتاحی اضافه کرد: ما خوشبختانه توانسته ایم بسیاری از نیازمندی‌های ارتباطی را چه در داخل کشور و چه در ارتباطات بین‌الملل به رغم همه تحریم‌های ظالمانه مدیریت کنیم و سرویس‌های مطلوب ارائه بدهیم و حتی پیش‌بینی ظرفیت مازاد داشته باشیم که این خود نگاه پدافندی است .
وی افزود: خیلی از بحران‌ها و موضوعات طبیعی مانند سیل، زلزله و سایر موضوعاتی می‌توانند در فرآیندهای ارتباطی اخلال ایجاد کنند که باید برای مقابله و جلوگیری از آن تدابیر پدافندی داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تجربه موفق این شرکت در مقابله با بحران های طبیعی بخصوص در شروع سال ۹۸ بر شناسایی نقاط آسیب پذیر توسط مدیریت استانها و انعکاس آن به مرکز جهت اتخاذ تدابیر تاکید کرد .
فتاحی گفت:  خوشبختانه در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فنی و زیربنایی، اهمیت پیوست پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک الزام مدنظر قرار دادیم که این موضوع می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را برای رفع بحران برطرف کند.
وی با تاکید مجدد بر اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات زیرساخت خواستار احصاء مشکلات و دغدغه‌های زیرساخت توسط ارتباطات استانی همراه با ارائه راهکارها و تدابیر برای رفع تبعات جبران‌ناپذیر بحران در این حوزه شد.

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | بحران | مجازی | زلزله |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


استقبال سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) استقبال کردند.

بروز آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو/ سیستم های خود را به روزرسانی کنید
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار نسبت به آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو از کاربران و سازمان ها خواست تا سیستم های خود را به روزرسانی کنند.

بکارگیری روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی
محققان کشور موفق شدند روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی ارائه دهند.

الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت اولویت بندی می شود
پروژه پژوهشی « تعریف و اولویت‌بندی سرویس‌های نوین و تعیین الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت در آستانه ورود به تحول دیجیتال» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید