اکونومی نیوز / اجتماعی

خستگی هایی که خبر از کرونا می دهد

کد خبر 56711 1399-08-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
خستگی یکی از شایع ترین علائم ابتلا به کروناست که معمولا به دلیل شباهت آن با دیگر حالات خستگی، نادیده گرفته می شود و افراد تنها با مشاهده خستگی، زیر بار قرنطینه کردن خود نمی روند.
خستگی هایی که خبر از کرونا می دهد


اما خستگی ناشی از ابتلا به کرونا چه ویژگی هایی دارد.
اگر بیش از حد خسته اید، بدانید که تنها نیستید اما باید بدانید که از استرس گرفته تا ورزش و حتی افسردگی می تواند باعث خستگی شدید شما شود. در این میان اما نباید کووید_ 19 را به عنوان عامل اصلی و یکی از علائم شایع این روزها نادیدده بگیرید. به نوعی می توان در 75 درصد بیماران مبتلا به کرونا علامت خستگی را مشاهده کرد. اما به خاطر داشته باشید که هر خستگی ای نمی تواند علامت کرونا باشد.
به گزارش bestlifeonline، البته این الزاما بدان معنا نیست که شما حتما به دلیل خستگی غیر عادی مبتلا به کرونا شده اید. همان طور که ذکر شد، عوامل متعددی ممکن است در تحلیل رفتن انرژی بدن نقش داشته باشند که باید آن را تشخیص دهید.
بدن درد دارید
یکی از راه هایی که می توانید اطمینان حاصل کنید که خستگی شما ناشی از کروناست، توجه به علائم همراه آن مانند بدن درد است. اگر علامت های بیشتری داشتید و تنها خستگی نبود، و در کنار آن بدن درد و حتی سرفه یا تب هم وجود داشت، می تواند نگران کننده باشد و دلایل بروز کرونا را تشدید می کند.
ذهنتان تمرکز و هوشیاری لازم را ندارد
علاوه بر احساس خستگی، ممکن است احساس عدم تمرکز و حواس پرتی کنید که باید به آن توجه داشته باشید. این حالت ممکن است در موارد خفیفی از کرونا در افراد مشاهده شود. این حالت حتی قدرت تفکر شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد و ممکن است احساس گیجی کنید.
اشتها ندارید
در موارد شدید کووید_ 19، اغلب بیماران همراه خستگی شدید، دچار هذیان های جدی می شوند. این ممکن است به دلیل کم اشتهایی باشد که از دیگر علائم کروناست و می تواند به خستگی های شما با کرونا ارتباط داشته باشد. وضعیت تغذیه ای شما در چنین شرایطی ممکن است مناسب نباشد. شما ممکن است خیلی کم یا خیلی زیاد بخوابید که در تغییر حالت مغز مؤثر است.
علائم شما بیشتر از یک خستگی معمولی است
اگر احساس می کنید خستگی، شما را کاملا ناتوان کرده و از پا انداخته است، می تواند علامت کرونا باشد. این نوع خستگی شدیدتر از وقتی است که به آنفلوآنزا مبتلا می شوید. دقیقا حجم خستگی در بیماری کرونا به حدی است که مبتلایانی که آن را تجربه کرده اند، دردهای ناشی از آن را به کوفتگی ناشی از عبور کامیون از روی استخوان هایشان تشبیه می کنند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | کووید19 |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بازداشت مدعی درمان کرونا با طب سنتی
قضاییمهر نوشت: دادستان عمومی و انقلاب نجف‌آباد گفت: فردی که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری جلسات مختلف طب سنتی برای درمان کرونا در فضای سربسته کرده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی دستگیر شد.

استفاده زنان از دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان ممنوع است
دادستان اصفهان در نامه‌ای که به شهردار این شهر نوشته تاکید کرده است چون الیپکو یک شرکت دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده گنندکان زن بوده‌اند و حالا حذف می شوند، یارانه‌ای در اختیار شرکت قرار بگیرد.

ارتباط رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر ابتلا به دیابت در زنان
شواهد زیادی نشان می دهد که تغذیه شبیه رژیم غذایی مردم ساکن در حاشیه دریای مدیترانه به پیشگیری از دیابت نوع۲ کمک می کند.

حل مسأله کودکان کار به عزم جهانی نیازمند است
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک یونیسف، UCLG و متروپلیس به اقدامات پایتخت ایران برای کودکان مهاجر در دوران کرونا اشاره کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید