اکونومی نیوز / بازار و تجارت

وضعیت بغرنج تالارداران دولت هیچ حمایتی نکرد

کد خبر 56700 1399-08-11 15:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس گفت: طی ۹ ماه گذشته، تالارهای پذیرایی به دلیل شیوع کرونا تعطیل بوده اند که این امر منجر به اخراج نیروهای کار و ورشکست شدن صاحبان این صنف شده است.
وضعیت بغرنج تالارداران  دولت هیچ حمایتی نکرد


خسرو ابراهیم نیا در مورد وضعیت تالارهای پذیرایی کشور، اظهار داشت: دیروز آقای رئیس جمهور اعلام کردند که می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و با محدودیت مراسم های عقد و عروسی را برگزار کرد؛ ما با این صحبت رئیس جمهور موافق هستیم که با شرایطی این بن بست باز شود و جاهایی که صلاحیت و شرایط برگزاری مراسم را دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی، باز شوند.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس افزود: به دلیل شیوع ویروس ، بر اساس تصمیم ستاد ملی طی ۹ ماه گذشته تمامی تالارهای پذیرایی کشور به صورت صد در صدی تعطیل بوده اند.
ابراهیم نیا گفت: همین امر موجب شد بسیاری از کارگران این بخش اخراج و صاحبان تالارها یا ورشکست شوند و یا در شرایط مالی بسیار سختی قرار گیرند.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه در تهران کمتر از هزار واحد صنفی داریم که هر تالار حداقل ۱۰ تا ۲۰ کارگر مستقیم و ۴۰ کارگر غیرمستقیم دارد، توجه کنید که طی ۹ ماه گذشته این تالاهار بسته بوده اند و صاحبان این واحدهای صنفی نیز هیچ کمکی از سوی دولت دریافت نکرده اند.
ابراهیم نیا تاکید کرد: واقعاً باید فکری برای این وضعیت شود، زیرا عدم کسب درآمد از بهمن پارسال تاکنون، شرایط را برای فعالان این بخش بسیار سخت کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تهران | دولت | ویروس | بهداشت | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


بیت کوین در شکستن سد مقاومتی ناکام ماند
در حالی که امروز بیت کوین حتی به زیر ۶۱ هزار دلار رسیده بود، اما تلاش کرد تا مقاومت ۶۲ هزار دلاری را بشکند، هرچند در این زمینه ناکام بوده است.

گرانی مرغ ربطی به قاچاق جوجه ندارد مسئولان آدرس غلط ندهند
یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه مسئولان درباره قاچاق جوجه آدرس غلط می‌دهند، گفت: گرانی مرغ بدلیل احتکار مرغ منجمد توسط واسطه‌هاست و ربطی به قاچاق جوجه یکروزه ندارد.

جدیدترین قیمت میوه و صیفی موز ٣۴ هزار تومان شد
مشاهدات میدانی حاکی از آن است که بازار میوه و صیفی نسبت به هفته های گذشته تغییر چندانی نداشته و تنها ورود برخی از نوبرانه ها بازار را کمی تکان داده است.

ساده ترین روش ها برای پاک کردن لکه لوازم آرایشی از فرش
وقتی عجله دارید، ریختن مقداری پودر سایه چشم، سرمه، کرم پودر، ریمل و ... بر روی فرش های زیبا و تمیز معمولا اتفاق می افتد و بسیار دردناک است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید