اکونومی نیوز / بازار و تجارت

وضعیت بغرنج تالارداران دولت هیچ حمایتی نکرد

کد خبر 56700 1399-08-11 15:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس گفت: طی ۹ ماه گذشته، تالارهای پذیرایی به دلیل شیوع کرونا تعطیل بوده اند که این امر منجر به اخراج نیروهای کار و ورشکست شدن صاحبان این صنف شده است.
وضعیت بغرنج تالارداران  دولت هیچ حمایتی نکرد


خسرو ابراهیم نیا در مورد وضعیت تالارهای پذیرایی کشور، اظهار داشت: دیروز آقای رئیس جمهور اعلام کردند که می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و با محدودیت مراسم های عقد و عروسی را برگزار کرد؛ ما با این صحبت رئیس جمهور موافق هستیم که با شرایطی این بن بست باز شود و جاهایی که صلاحیت و شرایط برگزاری مراسم را دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی، باز شوند.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس افزود: به دلیل شیوع ویروس ، بر اساس تصمیم ستاد ملی طی ۹ ماه گذشته تمامی تالارهای پذیرایی کشور به صورت صد در صدی تعطیل بوده اند.
ابراهیم نیا گفت: همین امر موجب شد بسیاری از کارگران این بخش اخراج و صاحبان تالارها یا ورشکست شوند و یا در شرایط مالی بسیار سختی قرار گیرند.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه در تهران کمتر از هزار واحد صنفی داریم که هر تالار حداقل ۱۰ تا ۲۰ کارگر مستقیم و ۴۰ کارگر غیرمستقیم دارد، توجه کنید که طی ۹ ماه گذشته این تالاهار بسته بوده اند و صاحبان این واحدهای صنفی نیز هیچ کمکی از سوی دولت دریافت نکرده اند.
ابراهیم نیا تاکید کرد: واقعاً باید فکری برای این وضعیت شود، زیرا عدم کسب درآمد از بهمن پارسال تاکنون، شرایط را برای فعالان این بخش بسیار سخت کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تهران | دولت | ویروس | بهداشت | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


گوشت ارزان شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۰ تا ۱۰۳ هزار تومان به مغازه‌دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

اعلام منتخبان قرعه‌کشی جدید خودرو
بازرگانی قرعه‌کشی مرحله نهم فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو دیروز با حضور نمایندگان نهادهای ناظر در محل سالن کنفرانس معاونت بازار یابی و فروش این شرکت برگزار شد. در این قرعه‌کشی ۱۳ هزار خریدار انتخاب شدند.

آغاز ترخیص کامیون‌های دست دوم اروپایی
بازرگانی تسنیم نوشت: وزیر راه و شهرسازی از ترخیص کامیون‌های دست‌دوم اروپایی خبر داد و گفت: مطابق قانون واردات کامیون‌های دست دوم با هدف کنترل قیمت‌ها ادامه می‌یابد. 

برگشت حساس در بازار ارز  آخرین قیمت‌ها پیش از ١٣ آذر
بازرگانی دنیای‌ اقتصاد نوشت: دلار بالای ۲۶ هزار تومان باقی نماند، خط حساسی که عبور از آن برای بسیاری از معامله‌گران به معنای ورود دلار به فاز افزایشی خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید