اکونومی نیوز / سیاسی

دیلی میل: مشاوران ترامپ از پیروزی او ناامیدند/ افزایش احتمال آشوب

کد خبر 56699 1399-08-11 15:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وضعیت به‌گونه‌ای است که حتی مشاوران ترامپ هم از پیروزی او قطع امید کرده‌اند حال آنکه اغلب شهرها و ایالات دموکرات، خود را برای آشوب‌های پسا انتخاباتی طرفداران ترامپ آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیلی میل در گزارشی از افزایش احتمال بروز آشوب‌های پسا انتخاباتی در صورت ناکامی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت روز سه‌شنبه خبر داد.
این رسانه نوشت: حتی نزدیک‌ترین مشاوران ترامپ هم به تمدید دوره ریاست‌جمهوری او امیدی ندارند و تنها کسی که در کاخ سفید، به پیروزی ترامپ دل خوش کرده، خود او است.
یکی از منابع کاخ سفید به دیلی میل گفته است که اغلب کارکنان به این باور رسیده‌اند که دوره ترامپ تمام است و از هم اکنون به دنبال مشاغل دیگری می‌گردند.
تاکنون ۹۰ میلیون نفر که شمار زیادی از آنها دموکرات هستند؛ از طریق پست رای خود را به صندوق انداخته‌اند و در سطح ملی، جو بایدن رقیب دموکرات، با ۸ امتیاز اختلاف، از ترامپ پیشی گرفته است.
با این حال، رای ایالات کلیدی چون فلوریدا و پنسیلوانیا می‌تواند پیروز نهایی این رقابت نفس‌گیر را مشخص کند.
برنده باید ۲۷۰ رای الکترال داشته باشد. در سال ۲۰۱۶، ترامپ ۳۰۴ رای الکترال را از آن خود کرد حال آنکه هیلاری کلینتون رقیب دموکرات، آرای مردمی بیشتری داشت.
همزمان، در شهرهای دموکراتی چون لس آنجلس، شیکاگو، کالیفرنیا و نیویورک، نیروهای پلیس از بیم طغیان طرفداران ترامپ به حال آماده باش درآمده اند و حتی فرماندار ایالت کالیفرنیا، از احتمال توسل به گارد ملی سخن گفته است.
حتی پنتاگون قصد دارد در صورت باخت ترامپ و تجمع مردم در واشنگتن دی سی، ارتش را به خیابان‌ها اعزام کند.
اینها همه از این بابت است که گروه‌های مسلح از هر دو طیف چپ و راست، تهدید کرده‌اند که در صورت عدم پیروزی نامزد منتخب‌شان، جنگ خیابانی راه خواهند انداخت.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | مردم | پلیس | انتخابات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن: آماده رهبری جهان هستیم
جو بایدن که رسانه های آمریکا وی را به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور معرفی کرده اند گفت که تیم وی آماده رهبری جهان است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین می رود
رسانه های صهیونیستی از سفر هفته آینده وزیر خارجه این رژیم به بحرین که اخیرا توافق سازش با تل آویو امضا کرده است، خبر دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید