اکونومی نیوز / سیاسی

طرح پوتین برای مجاز بودن روسای جمهور روسیه در انتخاب سناتورهای مادام العمر

کد خبر 56696 1399-08-11 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور روسیه طرحی را به مجلس دوما ارائه داده که رؤسای جمهور این کشور را از امتیاز تشکیل شورای فدراسیون و انتصاب نمایندگان و سناتورهای مادام العمر برخوردار می کند.
طرح پوتین برای مجاز بودن روسای جمهور روسیه در انتخاب سناتورهای مادام العمر

به گزاری خبرگزاری مهر به نقل از تاس، تارنمای مجلس دومای روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طرحی برای تشکیل شورای فدراسیون (مجلس دست بالا) به این مجلس ارائه داده است که در نظر دارد تا امتیاز انتصاب سناتورهای مادام العمر را به رئیس جمهور روسیه بدهد.
بر اساس این طرح، سناتورها و نمایندگان فدارسیون روسیه به فرمان رئیس جمهور این کشور برای شش سال یا مادام العمر منصوب می شوند.
بر اساس قانون، رئیس جمهور روسیه نمی تواند بیش از هفت سناتور مادام العمر منصوب کند. این انتصاب یک امتیاز برای رئیس جمهور محسوب می شود و نه یک وظیفه و بنابراین رئیس جمهور در هر زمانی می تواند از آن استفاده کند.
گفتنی است بر اساس قانون اساسی روسیه شهروندان دارای استعدادهای فوق العاده در خدمات دولتی و عمومی به کشور، می توانند به عنوان عضو شورای فدراسیون منصوب شوند و قانون یادشده نیز دربردارنده همین امتیاز است.

کلمات کلیدی » ولادیمیر | روسیه | مجلس | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


التماس نتانیاهو به سران احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تا این لحظه از توافق با سران دیگر احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه عاجز مانده، با برگزاری جلسه ای سعی کرده تا نظر مساعد این افراد را به هر نحو ممکن جلب کند.

اتحادیه اروپا از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام خبر داد
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین خبر داد. این نخستین دور از نشست ها پس از اعلام ایران مبنی بر تولید اورانیوم ۶۰ درصد غنی‌ شده خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید