اکونومی نیوز / سیاسی

 سالیانه ۲۰ هزار افسر وارد دانشگاه‌های نیروهای مسلح می‌شوند

کد خبر 56694 1399-08-11 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس ستادکل نیروهای مسلح از ورود سالیانه ۲۰ هزار افسر به دانشگاه‌های نیروهای مسلح خبر داد.
 سالیانه ۲۰ هزار افسر وارد دانشگاه‌های نیروهای مسلح می‌شوند


 سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان ستادکل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی که روز یکشنبه در ستادکل نیروهای مسلح منعقد شد، در جمع خبرنگاران با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت اظهار کرد: به برکت این ایام امروز با حضور حجت الاسلام «عاملی» تفاهم نامه همکاری بین ستاد کل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضاء رسید.
رییس ستادکل نیروهای مسلح افزود: این تفاهم نامه موجب توسعه همکاری های آموزشی، علمی و پژوهشی میان این دو مجموعه بزرگ، نیروهای مسلح و دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور خواهد شد.
باقری خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ۱۴ دانشگاه و در مجموع ۳۰ مجموعه دانشگاهی، دانشکده ای و پژوهشگاهی دارند که سالیانه حدود ۲۰ هزار افسر جوان ما وارد این دانشگاه ها می شوند.
وی خاطرنشان کرد: مجموعه های پژوهشگاهی فوق العاده ارزشمندی در نیروهای مسلح در حوزه های دفاعی، امنیتی و سایر حوزه های مرتبط، مشغول فعالیت های علمی هستند.
رییس ستادکل نیروهای مسلح عنوان کرد: در حوزه های گوناگون چه صنعتی که صنایع دفاعی کشور را شکل داده است و چه حوزه های علوم انسانی که مباحث گوناگونی در امنیت و دفاع کشور پشتیبانی می کنند، نیروهای مسلح در حال تحقیق و فعالیت هستند.
باقری با بیان اینکه زمینه های گوناگون همکاری میان ستادکل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد، گفت: ما در زمینه نحوه ارزش گذاری مدارک علمی دانشگاه های نیروهای مسلح، نحوه جذب و ارتقای هیات علمی و هیات های پژوهشی نیروهای مسلح و سایر زمینه ها نیازمند این همکاری هستیم که در این تفاهم نامه پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه، کارگروه مشترکی پیش بینی شده که درباره جزییات با یکدیگر بحث خواهند کرد و ان شاءالله همکاری های ما که از گذشته وجود داشته است، توسعه چشمگیری خواهد داشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کارگر | انقلاب | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید