صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده ها در ۴ استان/ احتمال ورود خسارت به محصولات کشاورزی

کد خبر 56689 1399-08-11 15:28
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان هواشناسی با صدوراطلاعیه ای نسبت به  نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا و وقوع  رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه هشدار داد.
آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده ها در ۴ استان/ احتمال ورود خسارت به محصولات کشاورزی

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا و وقوع رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه هشدار داد.
براساس این هشدار زرد رنگ این وضعیت جوی تا شب سه‌شنبه ادامه می‌یابد.
بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تنظیم دما و تهویه مناسب در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها توصیه می‌شود.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وضعیت جوی برخی استان‌های غربی کشور طی دو روز آینده آورده است: در این شرایط احتمال وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی شامل سیب، چغندر قند، ذرت علوفه‌ای و انار وجود دارد.
این سازمان توصیه می‌کند که در استان آذربایجان شرقی تسریع در برداشت سیب و انتقال به انبارها بویژه در شهرستان مراغه و پوشش دهی جایگاه‌های تهیه کشمش بویژه در شهرستان ملکان، در استان آذربایجان غربی تسریع در برداشت چغندر قند و ذرت علوفه‌ای و در استان کردستان تسریع در برداشت سیب زمینی و انار و انتقال به انبار صورت گیرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید