اکونومی نیوز / اجتماعی

حادثه ریزش آوار ساختمانی/کارگر جوان افغانستانی جان باخت

کد خبر 56688 1399-08-11 15:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از جانباختن یک کارگر ۲۱ ساله افغانستانی در پی عملیات تخریب و آواربرداری در یک ساختمان مسکونی خبر داد.
حادثه ریزش آوار ساختمانی/کارگر جوان افغانستانی جان باخت

به گزارش خبرنگار مهر، جلال ملکی، اظهار کرد: ساعت ۱۱:۳۷ ظهر امروز حادثه تخریب یک ساختمان در محله حکیمه خیابان خرم پگاه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تهران اعلام می‌شود.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله از دو ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می‌شوند و در کمتر از ۳ دقیقه به ساختمان تخریب شده می رسند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش نشانان مشاهده می‌کنند که یک ساختمان ۲ طبقه قدیمی، محل حادثه است. کارگران در این ساختمان مشغول تخریب بودند که به یک باره طبقه اول (روی همکف) این ساختمان فرو می‌ریزد.


ملکی تصریح کرد: یکی از کارگران زیر آوار گرفتار می‌شود که آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات را آغاز می‌کنند و بعد از تلاش‌های مکرر موفق می‌شوند پیکر این کارگر را از زیر آوار بیرون بیاورند.
وی افزود: بنابر اعلام عوامل اوژانس در محل متأسفانه این کارگر که ۲۱ سال داشت و از تبعه کشور افغانستان هم بود به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
ملکی ادامه داد: آتش نشانان عملیات ایمن سازی را در محیط اجرا می‌کنند و محل را تحویل عوامل اورژانس و انتظامی می‌دهند.
وی در پایان گفت: پیمانکاران باید دقت کنند که تخریب ساختمان یک کار ساده و غیرفنی نیست و صرفاً چند کارگر ساده نمی‌تواند عملیات تخریب در یک ساختمان را انجام دهند. کارگران باید تخصص داشته باشند چرا که عدم تخصص آنها موجب اتفاقات ناگواری مانند این اتفاق می‌شود.


کلمات کلیدی » افغانستان | تهران | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذه
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: این خبر از اساس صحت ندارد و امروز ایذه هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته است.

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟
مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث مرگ کودکان می‌شود، در برزیل تا کنون ۱۳۰۰ نوزاد بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید