اکونومی نیوز / اجتماعی

محقق ایرانی برنده مدال طلای «نیوتن» شد

کد خبر 56679 1399-08-11 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک محقق ایرانی و استاد دانشگاه پنسیلوانیا برنده مدال ایزاک نیوتن و جایزه هزار پوندی آن شده است.
محقق ایرانی برنده مدال طلای «نیوتن» شد


انستیتو فیزیک(IOP) انگلیس، مدال ایزاک نیوتن در سال ۲۰۲۰ را به پروفسور نادر انقطاع از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا اعطا کرده است.
او برای نوآوری های پیشگامانه و کمک های تحول آفرینش در زمینه مواد پیچیده الکترومغناطیسی و اپتیکی در مقیاس نانو و همچنین توسعه متامواد با ایندکس نزدیک به صفر و محاسبات آنالوگ و نانوسیرکوئیتری نوری برنده این جایزه شده است.
نادر انقطاع محقق ایرانی است که در حوزه های متامواد، تحولات اپتیکی، نانوفتونیک، گرافن فتونیک، مواد نانو، نانو آنتن ها و آنتن های مینیاتوری، فیزیک و غیره تحقیقات پیشرویی انجام داده است. وی مدرک لیسانس خود را از دانشکده فنی دانشگاه تهران و مدرک پی اچ دی خود را از دانشگاه کل تک آمریکا دریافت کرده است.
مدال و جایزه ایزاک نیوتن شامل یک مدال طلا همراه جایزه ای هزار پوندی است که سالانه از سوی انستیتو فیزیک به فیزیکدانان برتر اعطا می شود. نخستین مدال ایزاک نیوتن در سال ۲۰۰۸ و به آنتون زیلینگر اعطا شده است.
نادر انقطاع در حال حاضر استاد دانشگاه پنسیلوانیا است. وی علاوه بر دریافت مدال ایزاک نیوتن، در سال جاری برنده جایزه مکس بورن در ۲۰۲۰ نیز شده است. وی برای کمک های پیشرو به حوزه متامواد اپتیکی این جایزه را دریافت کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | طلا | تهران | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دانستنی‌هایی درباره افتادگی پلک چشم
پلک ها ممکن است به واسطه جدا شدگی یا کشیده شدن عضله پلک دچار افتادگی شوند. همچنین، بروز مشکل در اعصاب پلک چشم ممکن است به افتادگی پلک منجر شود.

تغذیه «خوب» یا «بد» و کرونای «زشت»
متخصص تغذیه و رژیم درمانگر به مردم درباره افراط در مصرف نامتعادل برخی مواد غذایی دارای طبع گرم که در این روزهای کرونایی هشدار داد و گفت: افراط در مصرف این مواد و از قلم انداختن سایر مواد غذایی، اقدام تغذیه ای صحیحی نیست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید