اکونومی نیوز / اجتماعی

صدور ۴ هزار و ۱۰۵ مورد پروانه ساختمانی در هفت ماه نخست سالجاری

کد خبر 56669 1399-08-11 14:45
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از صدور ۴ هزار و ۱۰۵ مورد پروانه ساختمانی در هفت ماه نخست سال جاری و کاهش ۱۹ درصدی متراژ ساخت و ساز نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد. 
صدور ۴ هزار و ۱۰۵ مورد پروانه ساختمانی در هفت ماه نخست سالجاری

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد سلیمی ضمن بیان این مطلب با تشریح آمار صدور پروانه در هفت ماه نخست امسال گفت: از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال جاری، ۴ هزار و ۱۰۵ مورد پروانه ساختمانی صادرشده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۵ هزار و۴۳۰ مورد بوده است.
وی افزود: از لحاظ متراژ ساخت‌وساز در هفت ماه اول امسال، مجوز ساخت حدود ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار مترمربع صادر گردیده است؛ این در حالی است که سال گذشته مجوز ساخت حدود ۶ میلیون و ۹۸۰ هزار مترمربع صادرشده بود که شاهد کاهش حدود ۱۹ درصدی ساخت وساز از لحاظ متراژ نیز هستیم.
سلیمی گفت: از تعداد پروانه‌های صادره در ۷ ماه نخست امسال، ۳ هزار و ۷۹۹ مورد در پهنه R (مسکونی) ۲۲۸ مورد در پهنه M (مختلط تجاری، اداری و مسکونی) و ۷۸ مورد در پهنه S (کار و فعالیت) قرار دارند.
وی افزود: از مجموع پروانه‌های صادر شده در سال گذشته نیز ۵ هزار و ۳۹ مورد در پهنه مسکونی، ۳۰۶ مورد در پهنه مختلط و ۸۵ مورد در پهنه کار و فعالیت جای گرفته‌اند.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با اشاره به فراوانی صدور پروانه در ۲۲ منطقه گفت: در هفت ماه نخست سال ۹۹ بیشترین فراوانی صدور پروانه در منطقه ۱۵ با ۵۳۱ مورد، منطقه ۴ با ۳۴۸ مورد و منطقه ۱۴ با ۳۰۷ مورد رقم خورد؛ کم‌ترین میزان صدور پروانه هم به ترتیب در منطقه ۹ با ۶۷ مورد، منطقه ۶ با ۱۱۱ مورد و منطقه ۱۲ با ۱۱۴ مورد اتفاق افتاد.
سلیمی بیان کرد: در هفت ماه اول سال ۹۸ نیز بیشترین تعداد پروانه با ۴۸۳ مورد در منطقه ۴، ۴۶۲ مورد در منطقه ۱۵ و ۳۹۵ مورد در منطقه ۱۴ صادرشده بود، همچنین منطقه ۶ با ۸۹ مورد، منطقه ۱۹ با ۱۲۶ مورد و منطقه ۱۲ با ۱۳۵ مورد کم‌ترین میزان صدور پروانه در هفت ماه نخست سال گذشته را ثبت کردند.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران در خصوص فراوانی متراژ ساخت‌وساز در مناطق ۲۲ گانه نیز گفت: در ۷ ماه نخست سال مناطق ۵، ۴ و ۲ مجوز بیشترین متراژ ساخت‌وساز را داشته و مناطق ۹، ۱۹ و ۱۰ مجوز کمترین متراژ ساخت‌وساز را گرفته‌اند، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته مناطق ۵، ۴ و ۱ بیشترین و مناطق ۱۹، ۹ و ۶ کمترین مجوز ساخت‌وساز را دریافت کرده‌اند.
سلیمی تأکید کرد: آمار ارائه شده با توجه به تنوع و تعداد املاک واقع در محدوده جغرافیایی مناطق ۲۲ گانه بوده و ملاک برتری و ارزشیابی مناطق ۲۲ گانه در صدور پروانه نیست.

کلمات کلیدی » تهران | قم | آمار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تامین هزینه خرید ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و هزار دستگاه خانگی
رئیس بنیاد مستضعفان از تخصیص هزینه مورد نیاز برای خرید ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و ۱۰۰۰ دستگاه اکسیژن ساز خانگی برای تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی درگیر کرونا خبر داد.

۲۶ درصد مدارس به دوربین مداربسته و ۹۷ درصد مدارس به کپسول اطفای حریق مجهز شدند
رئیس مرکز حراست در نشست کارکنان این مرکز با وزیر آموزش‌وپرورش از کسب رتبه نخست کیفی مرکز حراست آموزش‌وپرورش از بین ۲۷ دستگاه کشور خبر داد.

احراز هویت بیش از ۱۲میلیون دانش آموز، ۱۱۱ هزار مدیر و ۷۰۶ هزار معلم در پلتفرم شاد
طبق آخرین آمار منتشر شده از فعالیت کاربران در شبکه شاد تاکنون بیش از ۱۲میلیون دانش آموز، ۱۱۱ هزار مدیر و ۷۰۶ هزار معلم در پلتفرم شاد احراز هویت شده اند.

لیست کانال های فعال حوزه تربیت سیاسی و اجتماعی در شبکه شاد
معاونت پرورشی و فرهنگی، لیست کانال های فعال حوزه تربیت سیاسی و اجتماعی در شبکه شاد را منتشر کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید