صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان برگزار می شود

کد خبر 56668 1399-08-11 14:41
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان و بازنشستگان در راستای استفاده از نوآوری در این حوزه برگزار می شود.
رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، با توجه به سالخورده بودن بخش قابل توجهی از جمعیت کشور و سیر صعودی پیری جمعیت، نیازهای مختلف سالمندان و بازنشستگان روزبه‌روز متنوع‌تر می‌شود. در این راستا یک مرکز نوآوری، نخستین دوره شتابدهی تیم‌های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، را برگزار می‌کند.
با توجه به این موضوع که مرکز نوآوری وابسته به صندوق بازنشستگی کشور است، این نهاد از ابتدا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، برای فعالیت تخصصی در حوزه سالمندان و بازنشستگان شروع به فعالیت کرد.
نیازهای مختلف کهنسالان به گونه‌ای است که بیشتر در حیطه صنایع خلاق و نرم جای می‌گیرد. بر این اساس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری تلاش دارد تا بیش از هزار شرکت خلاق و تعداد پرشماری از استارت اپ‌های فعال در حوزه صنایع نرم و فرهنگی را با نیازهای این قشر از جامعه، هر چه بیشتر آشنا سازد.
بر این اساس، نخستین رویداد شتابدهی ایده تیم های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، برای برگزاری در ۱۶ آبان ماه سال ۱۳۹۹ برنامه‌ریزی شده است.
سلامت روانی و سلامت جسمی سالمندان، یکی از محورهای اصلی این نشست است. استارت آپ‌ها و شرکت‌های خلاق، می‌توانند با عرضه محصولات و خدمات نوآورانه و مبتنی بر فناوری، به بهداشت روان و جسمی این طیف از جامعه کمک کنند.
استارت اپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های خلاق، فناور و تیم‌های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم، می‌توانند با حضور در این رویداد، ایده‌ها و محصولات و خدمات خود را در حوزه‌های، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت، سالمندان و بازنشستگان عرضه کنند.
علاقه‌مندان تا روز ۱۶ آبان فرصت دارند تا با مراجعه به سایت این مرکز نوآوری، برای ارسال ایدها و ثبت‌نام، اقدام کنند. کلیه طرح‌های ارسالی توسط یک کمیته، مورد ارزیابی قرار گرفته و برای ارائه در روز رویداد مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
تیم‌های منتخب برای ارائه هر چه بهتر کسب وکار و ایده خود، در یک دوره فشرده توانمندسازی شرکت می‌کنند، سپس تیم‌های منتخب در روز رویداد برای تجاری‌سازی کسب و کار خود در دوره شتابدهی حضور خواهند یافت.

کلمات کلیدی » بهداشت | اقتصاد |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید