اکونومی نیوز / اجتماعی

بیماری جدید و کشنده‌ای که فقط مردان به آن مبتلا می‌شوند

کد خبر 56666 1399-08-11 14:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دانشمندان آمریکایی یک بیماری جدید ژنتیکی را کشف کرده اند که فقط مردان به آن مبتلا شده و میزان مرگ و میر این بیماری بیش از ۴۰ درصد است.
بیماری جدید و کشنده‌ای که فقط مردان به آن مبتلا می‌شوند


دانشمندان آمریکایی اعلام کردند بیماری خطرناکی را کشف کرده اند که مردان به آن مبتلا می شوند. این بیماری تاکنون برای دانشمندان شناخته شده نبود و میزان مرگ و میر آن می تواند به ۴۰ ٪ برسد.
دانشمندان این بیماری را "VEXAS" نامیده اند که از جمله مهمترین علائم آن تب بی دلیل، تشکیل برخی لخته های فعال، التهاب غضروف ها، بافت ریه و عروق خونی است.
دانشمندان توضیح دادند که این بیماری شیوع زیادی ندارد؛ زیرا عامل آن نقص ژنتیکی بوده و در نتیجه جهش در ژن "UBA ۱" ایجاد می شود.
کارشناسان اظهار داشته اند که تاکنون ۵۰ مورد ابتلا را ثبت کرده اند، اگرچه احتمال تعداد بیشتر را رد نمی کنند.
دانشمندان در ارتباط با نتایج این مطالعه گفتند: امیدواریم که نتایج تحقیقات ما روی ژنوم در انتخاب روش های درمانی صحیح برای مردان مبتلا به این بیماری ژنتیکی جدید کمک کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


طب سنتی چیست و برای چه نمی‌تواند درمان کرونا را پیدا کند؟
طب موسوم به سنتی، مجموعه تجارب و دانسته‌هایی است که در صدها یا هزاران سال در یک کشور و فرهنگ خاص انباشته شده است و به سوالاتی در رابطه با چگونگی بهبود و درمان بیماری‌های مختلف پاسخ می‌دهد.

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا؛ انگلیس رکورددار قربانیان در اروپا
آمار جهان یِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۶ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۵ هزار و ۶۹۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید