اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌ها ابلاغ شد

کد خبر 56653 1399-08-11 14:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی در سال ۹۹ که از سوی بانک مرکزی تهیه و تدوین شده‌است، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌ها ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق تهران، دستورالعمل اجرایی تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۹ که از سوی بانک مرکزی تهیه و تدوین شده‌است، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
بر اساس این دستورالعمل، بنگاه‌های اقتصادی که در زمان درخواست تسهیلات، تعداد کارکنان آنها تا ۱۰۰ نفر باشد و طرح‌های نیمه‌تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد و با پیش‌بینی اشتغال تا ۱۰۰ نفر، مشمول این ابلاغیه می‌شوند.
در متن این دستورالعمل آمده‌است: «اولویت اصلی پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل، آن دسته از بنگاه‌های اقتصادی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه‌اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه‌اندازی سریع، انجام نوسازی و بازسازی لازم و تثبیت یا افزایش تولید و اشتغال باشند. همچنین میزان تسهیلات قابل پرداخت به هر بنگاه اقتصادی، بر اساس نیاز واقعی بنگاه و تأیید کارگروه استانی خواهد بود.»
همچنین ثبت‌نام بنگاه‌های متقاضی دریافت این تسهیلات از طریق سامانه اینترنتی بهین‌یاب به نشانی www.behinyab.ir خواهد بود. به این ترتیب، بنگاه اقتصادی متقاضی تسهیلات، باید درخواست خود را با درج اطلاعات درست در این سامانه ثبت کرده و پس از ارائه مدارک لازم به کمیته بررسی، حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از تصویب و معرفی به بانک عامل، مدارک و مستندات درخواستی را به بانک عامل ارائه کند.
متن دستورالعمل اجرایی تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹

کلمات کلیدی » طلا | بازار | بانک | بانک مرکزی | تهران | وزارت | اقتصاد | کارگر | تسهیلات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


هر نظر اصلاحی را درباره ساختار بودجه می پذیریم/ از بانک مرکزی استقراض نمی کنیم
معاون رئیس‌جمهور درباره کسری بودجه گفت: آنچه درباره کسری بودجه نگران کننده است؛ استقراض از بانک مرکزی است و در بودجه ارائه شده هیچ پولی از بانک مرکزی استقراض نمی‌کنیم.

توضیح مهم سازمان برنامه و بودجه درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
اقتصاد کلانسازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است که چنانچه ارز ترجیحی (دلار ۴۲۰۰ تومانی) حذف شود؛ منابع آن صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد.

پیشنهاد بودجه ۸.۵ میلیارد تومانی برای بنیاد فرهنگی حاج قاسم سلیمانی
زینب دختر شهید سلیمانی ریاست بنیاد شهیدی سلیمانی را برعهده دارد.

چگونگی حمایت از اشتغال و مشاغل آسیب دیده از کرونا در ۱۴۰۰
اقتصاد کلانبر اساس تبصره ۱۸  لایحه بودجه ۱۴۰۰  به دولت اجازه داده می شود اعتبارات مندرج در جدول تبصره (۱۴) این قانون را در قالب های مختلف در نظر گرفته شده، هزینه کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید