اکونومی نیوز / سیاسی

تهدید وزیر خارجه انگلیس به تاثیر وضعیت «زاغری» در روابط لندن-تهران

کد خبر 56650 1399-08-11 14:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه انگلیس در اظهاراتی مدعی شد که برگرداندن جاسوس این کشور به زندان از سوی ایران می تواند در روابط لندن با تهران تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عرب نیوز، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس درباره «نازنین زاغری» شهروند دو تابعیتی که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی است، گفت که اگر او پس از جلسه استماع دادگاهی که روز دوشنبه برگزار خواهد شد دوباره به زندان بازگردانده شود، روابط انگلیس و ایران تغییر بنیادینی خواهد کرد.
وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: ما به وضوح گفته‌ایم که می خواهیم روابط ایران و انگلیس را بر مبنای بهتری قرار دهیم. اگر نازنین به زندان بازگردد این موضوع مذاکرات ما و پایه و اساس این مذاکرات را در موقعیتی کاملاً جدید قرار می دهد. این کاملاً غیرقابل قبول، بی دلیل و غیرقابل توجیه است.
گفتنی است که نازنین زاغری از سال ۱۳۹۵ به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام و تلاش برای براندازی نرم، بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شده است. این شهروند دوتابعیتی هنگام بازداشت به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد.
انگلیس بارها سعی کرده تا وضعیت زاغری را به مسائل دیگری ربط داده و به نوعی ایران را برای آزادی وی تحت فشار قرار دهد.

کلمات کلیدی » ایران | وزیر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن: آماده رهبری جهان هستیم
جو بایدن که رسانه های آمریکا وی را به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور معرفی کرده اند گفت که تیم وی آماده رهبری جهان است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین می رود
رسانه های صهیونیستی از سفر هفته آینده وزیر خارجه این رژیم به بحرین که اخیرا توافق سازش با تل آویو امضا کرده است، خبر دادند.

رعایت پروتکل های بهداشتی به ۹۰ درصد رسید/ پیشنهاد شناور شدن ساعات
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم به ۸۵ تا ۹۰ درصد رسیده که بسیار امیدوار کننده است.

ظریف در گفتگو با همتای سوئدی: استقلال و حاکمیت خود را فدای آمریکا نکنید
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای سوئدی خود، ضمن انتفاد از ناتوانی کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات خود در برجام،‌ به دولت سوئد توصیه کرد که استقلال و حاکمیت خود را قربانی سیاست‌های آمریکا نکند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید