اکونومی نیوز / سیاسی

درگیری‌ها در چهار محور در قره باغ ادامه دارد

کد خبر 56647 1399-08-11 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (یکشنبه) در گزارشی از ادامه درگیریهای نظامی در چهار محور منطقه مورد مناقشه «قره باغ» خبر داد.
درگیری‌ها در چهار محور در قره باغ ادامه دارد


دیروز و بامداد امروز درگیریهای نظامی در محورهای " آقدره " ، " آقدام " ، خوجاوند " و " قبادلی " در منطقه قره باغ ادامه داشته و نیروهای ارمنی مواضع ارتش جمهوری آذربایجان و نیز برخی مناطق مسکونی در نزدیکی خط مقدم جبهه را با سلاحهای مختلف از جمله موشک و توپخانه هدف قرار داده است .
در این گزارش آمده است: بر اثر اقدامات پیشگیرانه ارتش جمهوری آذربایجان شمار زیادی از نیروهای ارمنی کشته و مقادیری از تجهیزات نظامی از جمله یک خودرو زرهی، پنج فروند خودروی نظامی و بخشی از توپخانه آنها نابود شده است.
به گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، نیروهای ارمنستان همچنین از اراضی شهرستانهای " برد " ، " چمبرک " و "گوریس" این کشور مواضع ارتش جمهوری آذربایجان مستقر در شهرستانهای مرزی " گده بیک " و تاووز " را با توپخانه و خمپاره هدف قرار داده است .
درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ۶ مهر ماه گذشته آغاز شده و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری ها بیش از یک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مرز | خودرو | وزارت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید