اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

ضرورت انجام اقدامات مدیریتی و حفاظتی در جنگل‌های هیرکانی

کد خبر 56646 1399-08-11 14:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بهره برداری از جنگل‌های شمال متوقف شده است و برداشت چوب خط قرمز ماست و این یک تصمیم قانونی است.
ضرورت انجام اقدامات مدیریتی و حفاظتی در جنگل‌های هیرکانی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جنگل‌ها، مسعود منصور در جلسه ستاد جنگل‌های هیرکانی خاطر نشان کرد: همه ما نسبت به مسائل و مشکلات جنگل‌های کشور مسئولیت داریم و افکار عمومی درباره حفاظت از جنگل‌ها از سازمان مطالبه دارد و باید از تحلیل صرف مسائل و مشکلات رهایی جسته و به یک تصمیم اجرایی برسیم.
منصور با بیان اینکه برنامه اقدامات مدیریتی و حفاظتی جنگل‌ها باید تهیه و اجرا شود، اعلام کرد: بهره برداری از جنگل‌های شمال متوقف شده است و برداشت چوب خط قرمز ماست و این یک تصمیم قانونی است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین تاکید کرد: تنها بهره برداری چوبی از جنگل‌های شمال ممنوع اعلام شده است و سایر اقدامات مدیریتی و حفاظتی در جنگل‌های هیرکانی باید انجام شود، زیرا جنگل را نمی‌شود بدون طرح و برنامه مدیریت کرد.
او اضافه کرد: آنچه در جنگل باید انجام شود، جنگل داری بدون برداشت چوب است و هیچ کس موافق بهره برداری چوبی از جنگل نیست.
رئیس سازمان جنگل‌ها تصریح کرد: جنگل‌ها کارکردهای فراوانی دارند و علاوه بر آن با مسائل و مشکلات اجتماعی زیادی نیز روبرو هستند که در طرح جایگزین جنگل همه این موارد باید دیده شده و در اجرا لحاظ شود..
منصور در خاتمه تاکید کرد: تمامی تصمیم گیری‌ها در جلسه ستاد جنگل هیرکانی باید بر اساس مطالعات و کار کارشناسی این حوزه باشد و نقش رئیس سازمان در جلسات، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم برای پیشبرد اهداف است.

کلمات کلیدی » وزیر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


بهره‌مندی ۹۶ درصدی ایران از گاز طبیعی آمار بی‌نظیری در دنیاست
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر لزوم توجه به پایداری شبکه و ایجاد و استفاده از فرآیندها گفت: بهره‌مندی ۹۶ درصدی ایران از گاز طبیعی آمار بی‌نظیری در دنیاست.

جزئیات نامه‌نگاری دهقان دهنوی با همتی/برای جلوگیری از تضییع منافع سهامداران نرخ تسعیر را یکسان کنید
رئیس سازمان بورس در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، وجود نرخ‌های متعدد برای یک ارز در تسعیر را منجر به تضییع حقوق سهامداران حقیقی و حقوقی دانست و اصلاح صورتهای مالی از این بابت را خواستار شد.

هر مشکلی پیش می‌آید گردن قاچاق نیندازید
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متاسفانه بین مسئولان باب شده که مشکلات حوزه خود را گردن قاچاق می‌اندازند.

وزارت جهاد با تشکل‌ها درباره قیمت گندم به توافق رسید/ خاوازای بدنبال جلب نظر رئیس جمهور
شنیده‌ها حاکی از آن است که تشکل‌های بخش کشاورزی با وزارت جهادکشاورزی درباره نرخ جدید خرید تضمینی گندم به توافق رسیده اند و قرار است وزیر جهاد رضایت رئیس جمهور را روی این نرخ جلب کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید