اکونومی نیوز / اجتماعی

تمدید ۲ تا ۳ هفته‌ای ترم برای نو دانشجویان

کد خبر 56628 1399-08-11 13:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
آموزشمهر نوشت: معاون آموزشی وزارت علوم از تمدید دو یا سه هفته ای ترم دانشجویان نو ورود برای جبران عقب ماندگی آموزش این دانشجویان خبر داد و گفت: تمدید ترم در دستور کار برخی دانشگاه ها قرار گرفته است.
تمدید ۲ تا ۳ هفته‌ای ترم برای نو دانشجویان

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم درباره تاخیر آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان نو ورود و چگونگی جبران آن گفت: همه دانشگاه ها از اواخر شهریور و اوایل مهر فعالیت آموزشی خود را آغاز کردند. وی ادامه داد: ممکن است زمان آغاز فعالیت آموزشی دانشگاه ها در برخی از آنها از یک هفته تا ۱۰ روز تفاوت داشته باشد ولی همه دانشگاه ها در آن بازه زمانی اعلام شده فعالیت خود را شروع کردند، دانشجویانی که تازه به دانشگاه ها ملحق می شوند حدود یک ماه و ۱۰ روز از آموزش عقب مانده اند. معاون آموزشی وزارت علوم افزود: دانشگاه ها برای اینکه این ترم دانشجویان با مشکل مواجه نشود و بتوانند این ترم را با موفقیت پست سربگذارند، برنامه هایی را پیش بینی کرده اند، مجوزهایی هم به دانشگاه ها داده شده است. وی ادامه داد: دانشگاه ها می توانند واحدهایی که ارائه می دهند که کمتر از معمول باشد همچنین ساعت های کلاسی را اضافه کنند تا دانشجویان در بازه زمانی باقی مانده از ترم، بتوانند جبران کنند. خاکی صدیق با بیان اینکه تمدید ترم دانشجویان نو ورود برای جبران عقب ماندگی این دانشجویان از آموزش در دستور کاری برخی از دانشگاه ها قرار دارد افزود: همچنین دانشگاه ها می توانند ترم دانشجویان را برحسب ضرروت دو تا سه هفته تمدید کنند تا دانشجویان بتوانند درس شان را با آرامش به پایان رسانده و لطمه ای بابت این موضوع نبینند. ۲۳۵۲۳۷
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دستگیری ۳۰ متهم فراری/ تذکر به ۳۴۰۰ واحد صنفی
فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در این مرحله از طرح رعد به ٨٣۴ پرونده رسیدگی شد و ۳۰ نفر از متهمان فراری دستگیر و ارزش اموال مکشوفه از این تعداد پرونده، ۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان است.

بایگانی های راکد و اسناد قوه قضائیه ساماندهی می شود
پیش‌نویس آئین‌نامه ساماندهی بایگانی‌های راکد، اسناد و مدارک قوه قضائیه، پس از تدوین نهایی در معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه به حوزه ریاست دستگاه قضائی ارسال شد.

یکی دیگری از اعضای شورای شهر تهران استعفا داد
حسن خلیل آبادی نامه استعفای خود را به رئیس شورای شهر تهران ارسال کرده و خواستار کناره گیری از شورا شده است.

پرونده باغات پایتخت مورد بررسی قرار گرفت/نظرات موافقان و مخالفان
پرونده باغات امروز در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و ۱۰ پرونده باغ مورد تائید قرار گرفت اما اعضا با باغ بودن ۳ پرونده مخالفت کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید