اکونومی نیوز / اجتماعی

نگرانی شورای شهر تهران از عدم تحقق بودجه شهرداری

کد خبر 56621 1399-08-11 13:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضای شورا نگران عدم تحقق بودجه شهرداری هستند، گفت: هر چند شهردار قول به نتیجه رسیدن دو سومی بودجه را تا آخر سال داده اما اعضا خواستار تحقق کامل آن شدند.
نگرانی شورای شهر تهران از عدم تحقق بودجه شهرداری

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه دویست و چهل و ششم شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی امروز اعضای این شورا، با حضور شهردار به وضعیت درآمد شهرداری پرداخته شد، گفت: که نگرانی‌هایی برای اعضا بخصوص در زمینه بودجه غیرنقد به جا گذاشته بود و به همین دلیل تذکراتی به شهردار داده شد و شهردار هم اظهار امیدواری کرد که دو سوم بودجه تا آخر سال به نتیجه می‌رسد اما اعضای شورا خواستند فعالیت‌ها دوچندان شود تا کل بودجه کسب شود.
رئیس شورای شهر با بیان اینکه بودجه مورد نظر شهرداری ۳۰ هزار میلیارد است، گفت: براساس وضعیت کشور، بسیاری از درآمدهای معمول شهرداری همچون مجموعه‌های فرهنگی ورزشی و طرح ترافیکی دچار بحران شده و شهرداری به همین دلیل نگران این بود که بودجه تحقق پیدا نکند.
وی افزود: در حوزه غیرنقدی هم با توجه به نوسان قیمت ممکن است دچار مشکل شویم، چون گاهی هفتگی قیمت‌ها بالا می‌رود و شهرداری دچار بحران فروش هستند، و می‌ترسند مورد سوال واقع شوند.
رئیس شورای شهر گفت: شورای شهر دچار بحران شده و ۵ نفر از اعضا مبتلا شده‌اند و به تازگی آقای فراهانی و خانم امانی مبتلا شده‌اند.
هاشمی به تشریح دستور جلسات بررسی شده در این جلسه پرداخت و اظهار داشت: در شهرداری موزه‌های زیادی در اختیار است که به نهادهای مختلف واگذار شده و نیازمند ساماندهی هستند که با تصویب یک طرح به این مساله پرداخته می‌شود.
وی ادامه داد: در ادامه این جلسه از آنجایی که در تهران با ۲۰۰ سال قدمت، خانه‌ای مختص به این شهر وجود ندارد ندارد با طرح یک فوریت شهرداری موظف به احداث این خانه شد.
رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در خصوص واگذاری بخشی از سهام شهروند و همشهری در بورس که به تصویب رسید.
وی درباره عرضه سهام دو شرکت همشهری و شهروند در بورس نیز گفت: با تصویب این لایحه در ابتدا عرضه سهام حداکثر تا ۳۰ درصد در بورس انجام می‌شود و با کشف قیمت براساس منافع شهرداری به واگذاری سهام بالاتر اقدام می‌شود.


کلمات کلیدی » بورس | سهام | تهران | بحران | ترافیک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بازداشت مدعی درمان کرونا با طب سنتی
قضاییمهر نوشت: دادستان عمومی و انقلاب نجف‌آباد گفت: فردی که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری جلسات مختلف طب سنتی برای درمان کرونا در فضای سربسته کرده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی دستگیر شد.

استفاده زنان از دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان ممنوع است
دادستان اصفهان در نامه‌ای که به شهردار این شهر نوشته تاکید کرده است چون الیپکو یک شرکت دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده گنندکان زن بوده‌اند و حالا حذف می شوند، یارانه‌ای در اختیار شرکت قرار بگیرد.

ارتباط رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر ابتلا به دیابت در زنان
شواهد زیادی نشان می دهد که تغذیه شبیه رژیم غذایی مردم ساکن در حاشیه دریای مدیترانه به پیشگیری از دیابت نوع۲ کمک می کند.

حل مسأله کودکان کار به عزم جهانی نیازمند است
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک یونیسف، UCLG و متروپلیس به اقدامات پایتخت ایران برای کودکان مهاجر در دوران کرونا اشاره کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید