اکونومی نیوز / اجتماعی

نگرانی شورای شهر تهران از عدم تحقق بودجه شهرداری

کد خبر 56621 1399-08-11 13:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضای شورا نگران عدم تحقق بودجه شهرداری هستند، گفت: هر چند شهردار قول به نتیجه رسیدن دو سومی بودجه را تا آخر سال داده اما اعضا خواستار تحقق کامل آن شدند.
نگرانی شورای شهر تهران از عدم تحقق بودجه شهرداری

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه دویست و چهل و ششم شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی امروز اعضای این شورا، با حضور شهردار به وضعیت درآمد شهرداری پرداخته شد، گفت: که نگرانی‌هایی برای اعضا بخصوص در زمینه بودجه غیرنقد به جا گذاشته بود و به همین دلیل تذکراتی به شهردار داده شد و شهردار هم اظهار امیدواری کرد که دو سوم بودجه تا آخر سال به نتیجه می‌رسد اما اعضای شورا خواستند فعالیت‌ها دوچندان شود تا کل بودجه کسب شود.
رئیس شورای شهر با بیان اینکه بودجه مورد نظر شهرداری ۳۰ هزار میلیارد است، گفت: براساس وضعیت کشور، بسیاری از درآمدهای معمول شهرداری همچون مجموعه‌های فرهنگی ورزشی و طرح ترافیکی دچار بحران شده و شهرداری به همین دلیل نگران این بود که بودجه تحقق پیدا نکند.
وی افزود: در حوزه غیرنقدی هم با توجه به نوسان قیمت ممکن است دچار مشکل شویم، چون گاهی هفتگی قیمت‌ها بالا می‌رود و شهرداری دچار بحران فروش هستند، و می‌ترسند مورد سوال واقع شوند.
رئیس شورای شهر گفت: شورای شهر دچار بحران شده و ۵ نفر از اعضا مبتلا شده‌اند و به تازگی آقای فراهانی و خانم امانی مبتلا شده‌اند.
هاشمی به تشریح دستور جلسات بررسی شده در این جلسه پرداخت و اظهار داشت: در شهرداری موزه‌های زیادی در اختیار است که به نهادهای مختلف واگذار شده و نیازمند ساماندهی هستند که با تصویب یک طرح به این مساله پرداخته می‌شود.
وی ادامه داد: در ادامه این جلسه از آنجایی که در تهران با ۲۰۰ سال قدمت، خانه‌ای مختص به این شهر وجود ندارد ندارد با طرح یک فوریت شهرداری موظف به احداث این خانه شد.
رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در خصوص واگذاری بخشی از سهام شهروند و همشهری در بورس که به تصویب رسید.
وی درباره عرضه سهام دو شرکت همشهری و شهروند در بورس نیز گفت: با تصویب این لایحه در ابتدا عرضه سهام حداکثر تا ۳۰ درصد در بورس انجام می‌شود و با کشف قیمت براساس منافع شهرداری به واگذاری سهام بالاتر اقدام می‌شود.


کلمات کلیدی » بورس | سهام | تهران | بحران | ترافیک |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید