اکونومی نیوز / سیاسی

گرجستان در آستانه اعتراضات انتخاباتی

کد خبر 56618 1399-08-11 13:03
زمان تقریبی مطالعه 1دقیقه
اعلام نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی گرجستان موجب شده تا گروههای مخالف دولت این کشور از برنامه خود برای برگزاری اعتراضات گسترده خبر بدهند.
گرجستان در آستانه اعتراضات انتخاباتی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک،  کمیسیون مرکزی انتخابات گرجستان امروز یکشنبه بعد از شمارش ۵۰.۴۵ درصد آراء اعلام کرد: حزب حاکم «رویای گرجستان» در انتخابات پارلمانی با ۴۹.۹۸ درصد آراء در صدر است و همین امر موجب شد تا گروه های مخالف دولت از برنامه خود برای برگزاری اعتراضات گسترده خبر بدهند.  
این اعتراضات قرار است امروز یکشنبه انجام شوند. بر اساس این گزارش، احزاب مخالف در واکنش به پیشتازی حزب حاکم، این نتایج را غیرقانونی خوانده و اعلام کردند که از ساعت ۴ بعدازظهر امروز به وقت محلی تظاهرات اعتراضی را آغاز می‌کنند.
دهمین دوره انتخابات پارلمانی گرجستان، روز گذشته در این کشور برگزار شده بود.  

کلمات کلیدی » دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


زیباکلام: با آمدن بایدن چیزی تغییر نمی‌کند
از امروز اصولگرایان تندرو با استفاده از رسانه‌هایی که دارند بر طبل و شیپور خواهند کوبید که دیدید با آمدن جو بایدن چیزی عوض نشد.

جلسه علنی آغاز شد بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس
جلسه علنی مجلس آغاز شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف در دستور کار قرار گرفت.

تاکید مجدد کویت بر عدم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
رئیس مجلس الامه کویت (پارلمان) بر موضع ثابت کشورش در حمایت از ملت فلسطین و حقوق ملی آن و پایان اشغال فلسطین طبق قوانین بین‌الملل تاکید کرد و گفت کویت هرگز اقدام به عادی‌سازی مجانی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌کند.

حمله هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه
جنگنده ها و توپخانه رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه بخش هایی در نوار غزه را هدف حمله قرار دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید