اکونومی نیوز / تکنولوژی

تولید الماس از هوا ممکن می شود

کد خبر 56602 1399-08-11 12:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت انگلیسی قصد دارد با استفاده از دی اکسید کربن موجود در هوا الماس بسازد.
تولید الماس از هوا ممکن می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، یک شرکت انگلیسی که در حوزه انرژی پاک فعالیت می کند تصمیم دارد  با جمع آوری گازهای گلخانه ای در اتمسفر، الماس بسازد.
به گفته دیل وینس بنیانگذار شرکت «الکتروسیتی»،  معدنچیان برای یافتن یک الماس ۰.۲ گرمی ( یک قیراطی) ممکن است ۲.۲ میلیون پوند صخره را حفر و ۱۰۲۸ گالن آب مصرف کنند. همچنین این فرایند ۲۳۸ پوند دی اکسید کربن در اتمسفر زمین آزاد می کند. 
اما این استارت آپ امیدوار است با جمع آوری کربن موجود در اتمسفر و تولید کردن متان( یک ماده اساسی در سنتر کردن الماس) از طریق استخراج مولکول های هیدروژن از آب باران و تامین انرژی برق کل فرایند با استفاده از باد و آفتاب الماس هایی حافظ محیط زیست بسازد.
الماسی که از چنین فرایندی به دست می آید، با نمونه ای که از دل زمین استخراج می شود، یکسان است. به گفته وینس این شرکت می تواند ماهانه ۲۰۰ قیراط الماس تولید کند.
او در این باره می گوید: تولید الماس از هوا خارق العاده است. دیگر نیازی نیست برای دسترسی به الماس زمین را حفر کنیم و فقط کافی است هوا را جستجو کنید.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تماس گروهی صوتی به تلگرام آزمایشی آمد امکان پخش زنده برای هزاران نفر
چند ماه پیش که تلگرام تماس ویدیویی را فراهم کرد، وعده‌ تماس ویدیویی گروهی را نیز داده بود و حالا در تلگرام آزمایشی مَک و سپس در تلگرام آزمایشی اندروید، امکان تماس گروهی فراهم شده است.

نرم افزاری که میزان مفید بودن جلسات را پیش بینی می کند
مایکروسافت یک نرم افزار رایانه‌ای خاص اختراع کرده که با بررسی برخی شاخص‌ها می‌تواند مشخص کند جلسات کاری گروهی کیفیت و بهره‌وری لازم را داشته‌اند یا خیر.

«حمایت از شرکت‌های خلاق» باید قانون ‌شود
عضو فراکسیون دانش‌بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات شرکت‌های خلاق قانون حمایت از این شرکت‌ها باید تصویب شود.

سریع ترین و کندترین اینترنت موبایل در جهان+ رتبه ایران
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه اکتبر سال جاری میلادی، ۲۶.۹۳ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۸ از میان ۱۳۹ کشور رسانده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید