اکونومی نیوز / اجتماعی

تکمیل زنجیره تولید مواد غذایی/ تولید ۲۵۰ تن سبزی و صیفی جات در خوزستان

کد خبر 56598 1399-08-11 12:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: شرکت مشارکتی بنیاد برکت برای ۲۹۷ نفر از اهالی رامهرمز در استان خوزستان اشتغال ایجاد کرده و امکان تولید ۲۵۰ تن سبزی و صیفی جات در سال فراهم می شود.
تکمیل زنجیره تولید مواد غذایی/ تولید ۲۵۰ تن سبزی و صیفی جات در خوزستان

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر حسین مدنی درباره آغاز به کار واحد تولید و بسته بندی سبزیجات تازه و منجمد و صیفی جات در رامهرمز گفت: راه اندازی شرکت مشارکتی بنیاد برکت باعث به زیر کشت رفتن ۱۵ هکتار از زمین‌های روستایی رامهرمز شده و برای ۶۰ کشاورز ایجاد شغل کرده است.
مدنی ادامه داد: شرکت مشارکتی بنیاد برکت در مجموع برای ۲۵۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده که همه این نیروها از ساکنان و اهالی بومی منطقه هستند.
وی سرمایه‌گذاری برای افتتاح این واحد تولیدی را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توسعه فضا و تجهیزات این شرکت توسط بنیاد برکت، امکان تولید سالانه ۲۵۰ تن انواع سبزی و صیفی جات فراهم شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت مشارکتی بنیاد در رامهرمز امکان صادرات محصولات خود را به شکل تازه، منجمد و خشک شده به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، امارات، عمان و غیره دارد و به زودی این فرآیند آغاز می‌شود.
مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در روستاهای کشور بیان کرد: بنیاد اساس کار خود را در حوزه‌های توانمندسازی، محرومیت‌زدایی و عمرانی در مناطق روستایی تعریف کرده و به ایجاد اشتغال در این مناطق ورود جدی داشته است.
وی با تاکید بر فعالیت بنیاد برکت در ۸ هزار روستا تصریح کرد: تا به امروز ۶۲ هزار طرح اشتغال‌زایی در این روستاها اجرا شده که ایجاد بیش از ۱۸۰ هزار فرصت شغلی را به دنبال داشته و منجر به افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامپروری از جمله گوشت قرمز، سفید، فرش دستبافت و عسل شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی نیز در ۲۵۰۰ روستا ورود کرده و تا به امروز ۱۴۰۰ مدرسه و ۲۲۷ خانه بهداشت را در این مناطق به بهره‌برداری رسانده است. همچنین ۱۸ هزار واحد مسکونی روستاییان نیز در دست ساخت است.
مدنی تاکید کرد: یکی از اقدامات مؤثر ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت شناسایی زنجیره‌های تولید است که شامل مشاغل خرد و خانگی هم می‌شود و این مشاغل را به حلقه‌های بالادستی پیوند می‌دهد. تکمیل زنجیره‌های تولید باعث تأمین بازار فروش، برند سازی و صادرات محصولات می‌شود.
وی با اشاره به افتتاح شرکت مشارکتی بنیاد برکت در رامهرمز اظهار داشت: فعالیت این شرکت یک زنجیره تولید در محصولات کشاورزی را در منطقه ایجاد می‌کند و مانع از خام فروشی و از بین رفتن محصولات می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت از طراحی ۲۰ زنجیره در حوزه‌های مختلف توسط این بنیاد خبر داد و افزود: این زنجیره‌ها در حوزه‌هایی همچون کشاورزی با اتصال میان مشاغل، مردم و حلقه‌های بالادستی، هم اشتغال را پایدار می‌کنند و هم ارزش افزوده را بالا می‌برند.

کلمات کلیدی » عراق | بازار | ترکیه | ریال |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


هشدار قرمز هواشناسی نسبت به تبعات بارش برف و باران در سه استان+نقشه مناطق پرخطر
شهریایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشداری قرمز از تشدید و تقویت فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط کشور خبر داده و توصیه کرده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات اتخاذ شود.

وضعیت تهران در اولین روز نارنجی کرونایی تعداد بیماران بدحال هنوز بالاست
سلامت ایسنا نوشت: معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت تهران پس محدودیت‌های قرمز کرونایی، گفت: تهران اکنون به وضعیت نارنجی رسیده است و آنچه که ماحصل این وضعیت است، رعایت پروتکل‌ها توسط مردم است چون این موضوع پاشنه‌ آشیل این طرح و مدیریت بیماری است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید