اکونومی نیوز / سیاسی

اوباما با حمله به ترامپ: آیا در کودکی هیچ کسی به مهمانی تولد او نیامده است؟

کد خبر 56593 1399-08-11 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
همزمان با کمپین ترامپ در پنسیلوانیا اوباما به همراه بایدن در میشیگان به سیاست های رئیس جمهور امریکا و نحوه مدیریت او در کرونا تاختنند.
اوباما با حمله به ترامپ: آیا در کودکی هیچ کسی به مهمانی تولد او نیامده است؟


 وب سایت شبکه خبری سی ان بی سی نیوز نوشت: به نقل از ا رئیس جمهوری سابق آمریکا در حمایت از نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری، از عملکرد دونالد ترامپ در مهار کرونا و اظهارات وی درباره پزشکان انتقاد کرد و گفت: او فقط به خود فکر می کند.
 باراک اوباما روز شنبه در یک سنت شکنی نانوشته در میان رئیسان جمهوری سابق، با جو بایدن معاون اول دولت خود و نامزد فعلی ریاست جمهوری همراه شد تا در میشیگان به نفع او و علیه عملکرد دونالد ترامپ سخنرانی کند.
اوباما نشان داده است در خیزش مردمی موفقیت خوبی دارد، تعداد دنبال کنندگان وی در شبکه های مجازی بیش از ۱۲۰ میلیون نفرند و می تواند زبان گویایی برای بایدن و حزب دموکرات در برابر رئیس جمهوری فعلی و دولتش باشد که تاکنون به دلیل سیاه بودن رنگ پوستش، بسیاری از توافق ها و معاهداتی که امضای او در زیر آن بوده است را باطل کرده اند.
وی ادامه داد: کانادا نخستین مورد کرونا را همزمان با آمریکا شناسایی کرد. اما نرخ مرگ ومیر ما اکنون ۲.۵ برابر بیشتر از کانادا است. اگر ما همان نرخ جان باختگان کانادا را می داشتیم باید تقریبا ۹۰ هزار تن به جای ۲۳۰ هزار نفر جان می دادند. اگر ما همچون کانادا عمل کرده بودیم اکنون حدود ۱۴۰ هزار نفر زنده بودند. به این فکر کنید.
رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتقاد از اظهارات ترامپ که این تعداد از مرگ ومیر را زیاد ندانسته بود، به تلاش ترامپ برای رشد اقتصادی و کاهش بیکاری اشاره کرد و گفت با نادیده گرفتن همه گیری، بیکاری کاهش نمی یابد.
وی در واکنش به اظهارات روز گذشته ترامپ که مدعی شده بود پزشکان برای دریافت پول بیشتر، آمار کرونا را زیاد می کنند، اضافه کرد: او پزشکان را به سود بردن از این بیماری همه گیر متهم می کند، گفت که پزشکان بیش از حد این بیماری، بیماران را می کشند زیرا از این طریق کسب درآمد خواهند کرد.اوباما تاکید کرد: او نمی تواند درک کند، او نمی فهمد که کسی برای نجات دیگران جان خود را بدون تلاش برای دریافت یک دلار هم به خطر می اندازند.
وی درباره وسواس ترامپ درباره تعداد جمعیت حاضر در گردهمایی های انتخاباتی هم اظهار کرد: وسواس او در مورد ازدحام جمعیت برای چیست؟ این همان معیار اندازه گیری موفقیت او است. او هنوز نگران کوچکتر شدن جمعیت مراسم تحلیف خود نسبت به من است ... آیا او هیچ چیز بهتری برای نگران شدن ندارد؟ آیا در کودکی هیچ کسی به مهمانی تولد او نیامده است؟ وقتی کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با همه گیری است، ظاهرا چیز نگران کننده ای برای شما نیست. این تفاوت بین جو بایدن و ترامپ است.
ترامپ بارها ادعا کرده است که گردهمایی های وی بیش از ۴۰ هزار جمعیت دارند در حالیکه در سخنرانی اوباما تنها ۴۲ نفر بوده اند.
رئیس جمهوری سابق آمریکا که تاکنون محبوبیت زیادی در بین مردم این کشور دارد، تاکید کرد: ترامپ به تغذیه ضمیر خود اهمیت می دهد ، جو به فکر حفظ ایمنی شما و خانواده هایتان است.
اوباما هم در این گردهمایی در این ایالت سرنوشت ساز، بر حضور همه جانبه مردم در پای صندوق رای تاکید کرد و آرای بیشتر را همچون قدرت بیشتر رئیس جمهوری منتخب دانست.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دلار | ارز | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


عمران خان: اروپا توهین به پیامبر اسلام (ص) را ممنوع کند
نخست‌وزیر پاکستان با تأکید بر جایگاه ویژه رسول‌الله میان مسلمانان، از کشورهای اروپایی خواست تا توهین به پیامبر اسلام (ص) را ممنوع کنند.

خاتمی: نمی‌توان انتخابات به هر شکل و شیوه را عین مردمسالاری دانست
سید محمد خاتمی در پیامی به چهارمین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش دینی گفت: زنان که بیش از نیمی از جمعیت کشور و ملتند به دلایل و اسباب تاریخی و اجتماعی و کژتابی‌های فرهنگی و ذهنی دارای مشکلات مضاعف‌اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید