اکونومی نیوز / اجتماعی

بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های قضایی به نفع تامین اجتماعی صادر می‌شود

کد خبر 56588 1399-08-11 12:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل امور حقوقی و قوانین سازمان تأمین اجتماعی گفت:هم اکنون بیش از ۹۰ درصد آرای پرونده‌های مطروحه در مراجع قضایی به نفع این سازمان صادر می‌شوند.
بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های قضایی به نفع تامین اجتماعی صادر می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، عمران نعیمی با حضور در جلسه هم اندیشی با مدیر کل، رؤسای ادارات و شعب اداره کل شهرستان‌های استان تهران دیدار و با اعلام اینکه برای تدوین و تنظیم بخشنامه‌های سازمان از ذی نفعان و مخاطبین نظر خواهی می‌کنیم؛ گفت: اداره کل حقوقی و قوانین این سازمان با توجه به مأموریت خود با بخش‌های گسترده سازمان در ارتباط است و از این تعاملات بهره برداری می‌کند.
وی افزود: بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی به دلیل تنوع زیاد و گستردگی در طی سال‌های متمادی از شمول لازم خارج شده بود و نیاز به بازنگری داشت که توانستیم با هدف گذاری و برنامه ریزی نسبت به تنقیح و تجمیع بخشنامه‌ها اقدام کنیم تا هم از لحاظ کارشناسی وحدت رویه ایجاد کنیم و هم از لحاظ پاسخگویی، پاسخگوی بهتری برای مخاطبین خود باشیم.
نعیمی ادامه داد: با تفکیک پرونده‌های مطروح در مراجع دعاوی و حقوقی قضائی مانند دیوان عدالت اداری، دادگستری و … که عمدتاً شامل استعلامات، اجراییات، قوانین و مقررات و… می‌شوند، سازمان تأمین اجتماعی با خط مشی مبتنی بر کاهش تعداد پرونده‌های شکایات و دعاوی، دادنامه‌های ارسالی را توسط امور حقوقی در اسرع وقت بررسی و کنترل می‌کنیم تا با اقدام به موقع بتوانیم با شایستگی مطالبات سازمان را پیگیری کنیم.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد آرای پرونده‌های مطروحه در مراجع قضائی به نفع این سازمان صادر می‌شوند زیرا بخشنامه‌های صادره قبل از صدور با قوانین تطبیق داده شده‌اند و ما با این باور که در انجام تمامی اقدامات ملاک را باید قوانین و مقررات قرار دهیم، به اجرا و محاسبات براساس حق، چهارچوب و مر قانون عمل می‌کنیم.
همچنین اورنگ، مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران گفت: تیم کارشناسی حقوقی در استان‌ها در بحث رسیدگی و کاهش امور دعاوی عملکرد مناسبی دارند.
وی ادامه داد: می‌توانیم با برگزاری این گونه جلسات هم اندیشی، تعامل و بهره‌وری را افزایش داده تا با رعایت انصاف و خرد جمعی در دفاع از حق و حقوق و مأموریت هایمان حرکت کنیم.

کلمات کلیدی » تهران | عدالت | حقوق | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


رئیس بهزیستی کشور به کرونا مبتلا شد
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، از ابتلای رییس این سازمان به بیماری کرونا خبر داد.

نقش‌جهان و نوشداروی تکراری تعدیل
زنگ هشدار فجایعی که در حریم میدان نقش‌ جهان رخ داده، مردادماه سال گذشته به صدا درآمد؛ وقتی دوستداران میراث فرهنگی اصفهان همراه دادستان این شهر، به محل ساخت مجتمع تجاری‌ای رفتند که با استناد به رأی قضایی، در محدوده‌ای که طبق متن ضوابط طرح تفصیلی اصفهان نباید بیش از پنج متر ارتفاع داشته باشد، مجوز ارتفاع ۹ متری گرفته بود.

هشدار پلیس فتا در مورد کلاهبرداری تحت عنوان «بسته معیشتی رمضان»
پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان بسته معیشتی ماه مبارک رمضان هشدار داد.

آینه‌های دوهزارساله‌ای که سالم‌اند
باستان‌شناسان در چین ده‌ها آینه تاریخی را از یک مقبره کشف کرده‌اند که با گذشت سال‌ها هنوز سالم باقی مانده‌اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید