اکونومی نیوز / تکنولوژی

احتمال برگزاری جایزه مصطفی (ص) در یک کشور اسلامی به جز ایران

کد خبر 56582 1399-08-11 12:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) از احتمال برگزاری دوره چهارم جایزه مصطفی(ص) در یک کشور اسلامی دیگر به غیر از ایران خبر داد.
احتمال برگزاری جایزه مصطفی (ص) در یک کشور اسلامی به جز ایران

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم نصب سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: اکنون صدها شرکت در حوزه های فناوری های پیشرفته از قبیل فناوری زیستی، فناوری اطلاعات، فناوری نانو در پارک فناوری پردیس با بیش از ۶هزار متخصص در خدمت علم و فناوری فعالیت می کنند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به محلی که سردیس های جایزه مصطفی در آن نصب می شوند، بیان کرد: در پارک فناوری پردیس، بوستان دانشمندان با حدود ۱۰ هزار مترمربع بنا شده که سردیس های دانشمندان جهان اسلام در آن برای قدردانی نصب می شود.
وی خاطر نشان کرد: دانشمندان بر اساس تصمیم شورای بوستان انتخاب و سردیس آنها در این بوستان نصب می شود؛ طی ۱۰ سال گذشته تندیس ۷ دانشمند جهان در این بوستان نصب شده است و بر اساس مصبه این شورا، مقرر شد سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی نیز در این بوستان نصب شود.
صفاری نیا با اشاره به دیگر برنامه های جایزه مصطفی(ص) افزود: فرصت هایی که دانشمندان برای سرمایه گذاران خواهند داشت، در  ۲ ماه آینده به صورت آنلاین ارایه خواهد شد.
رئیس پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های که درحال حاضر در بنیاد جایزه مصطفی(ص)دنبال می شود، شناسایی دانشمندان جهان اسلام برای برگزاری دوره چهارم این جایزه در سال ۱۴۰۰ است.
وی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم که پاندمی کرونا از بین برود و بتوانیم دوره چهارم جایزه مصطفی را به صورت فیزیکی و حضوری برگزار کنیم، گفت: برخی از کشورها تقاضای برگزاری آیین جایزه مصطفی (ص) را به ما داده اند و ما آمادگی داریم که در صورت فراهم آمدن شرایط، چهارمین دوره جایزه مصطفی را در یکی از کشورهای اسلامی به غیر از ایران برگزار کنیم.

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | طلا | جهان |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید