اکونومی نیوز / اجتماعی

تلاش می کنیم کنکور امسال برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید شود

کد خبر 56577 1399-08-11 12:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می کنیم از شورای سنجش و پذیرش‬ خواهش‬ کنیم‬ ‏که کنکور‬ امسال را برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید کنند.
تلاش می کنیم کنکور امسال برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید شود

به‬ گزارش‬ خبرنگار‬ مهر، علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه برگزاری نهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته با وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونان و روسای ۷۶۰ منطقه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد در جمع خبرنگاران در فضای مجازی گفت: یک ابتکار خوبی را وزیر آموزش و پرورش شروع کردند که گفتگوی هفته است و مسئولان دولتی و مسئولان سازمان ‏ها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ مدیر آموزش و پرورش مستقیم صحبت می کنند و دغدغه ها شنیده می شود و ارتباط مستمری شکل‬ می‬ گیرد.
وی‬ ادامه‬ داد: ‬ امروز بنده نیز میهمان این نشست بودم و حرف های خوبی شنیدیم. در آستانه فصل بودجه هستیم و تلاش می کنیم آموزش و پرورش بتواند هزینه هایش ‏را‬ تامین کند. از این حیث که شیوه آموزش نیز عوض شده میز نکاتی مطرح شد و همچنینی درباره اینکه موضوع اعمال مدرک دوم ‏فرهنگیان‬ در حکم آنها نیز در مجلس حل شد و موانعش برداشته شد و بحث رتبه بندی فرهنگیان که ان شالله لایحه‬ آن‬ به‬ مجلس‬ بیاید‬ و‬ بحث تقویت ‏دانش آموزان و حمایت اینترنتی که لازم هست و موارد دیگری بحث شد.
منادی سفیدان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که تاکید شد این بود که از شورای سنجش و پذیرش‬ خواهش‬ کنیم‬ ‏که کنکور‬ امسال را برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید کنند و ان شالله به سمتی برویم که نظام جدید ها به سمت کم رنگ شدن یا حذف کنکور بروند. مصوبه‌ای هم گرفته ایم که آزمون های کارشناسی ارشد بالای ۹۰ درصد برای رشته های کم رقابت حذف شود.
و‬ی‬ ‬ادامه داد: ‏بودجه ۱۴۰۰ اولین‬ بودجه قرن جدید است و ان‬ شالله تلاش کنیم به کیفیت بخشی به آموزش و افزایش دانش آموزان با کیفیت کمک ‏کند.
وی‬ درباره‬ تعیین تکلیف معلمان ورودی ۹۱‬ به‬ بعد‬ نیز‬ گفت: ما اعتقادی به جذب معلمان خارج از دانشگاه فرهنگیان نداریم ولی تا سال‬ ۹۱ معلمان‬ برای‬ تبدیل‬ وضعیت‬ تعیین تکلیف شده‬ بودند‬ ولی بعد از ۹۱‬ برای‬ برخی‬ معلمان‬ از‬ جمله‬ مربیان پیش دبستانی یا معلمانی‬ که‬ برون سپاری بودند این اتفاق نیفتاده و مشکلاتی دارند در حال حل آن هستیم که زحماتشان هدر نرود و ان شالله به زودی در کمیسیون مطرح ‏می شود و ببینیم چه کاری می توانیم بکنیم که آنها به حقشان برسند.
وی‬ در‬ پایان‬ گفت: ‬ البته دانشگاه فرهنگیان را معیار ‏محکمی برای ورود معلمان قرار می‬ دهیم و تلاش می کنیم بخشی از اینها برای آخرین بار طبق رماده ۲۸ ‏قانون دانشگاه فرهنگیان‬ که باید آزمونی بدهند و از مسیر کانال فرهنگیان آموزش ببینند تبدیل وضعیت شوند.

کلمات کلیدی » مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تاثیر کرونا در میزان خودکشی
گرچه آمار منتشر شده مربوط به خودکشی در کشورهای جهان اغلب به‌روز نیست اما ژاپن با انتشار آمار خودکشی در سال جاری میلادی (۲۰۲۰)، تاثیر شیوع کرونا بر سلامتِ روان مردم کشور خود را سنجید.

عجله نکنید، برای طلاق هنوز وقت دارید!
 طلاق در یک جمله ناشی از عدم سازگاری زن و شوهر و پایان‌دادن به رابطه زناشویی در قرارداد ازدواج است و طرفین در آن به دلیل عدم سازگاری و توافق و گاهی اوقات تنها به خاطر دلایل شخصی قادر به ادامه راه زندگی نیستند.

مجلس در بودجه‌ریزی مقابله با کرونا را مدنظر قرار دهد
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران در پیامی به مجلس نوشت: آینده‌نگری در بودجه‌ریزی پیش‌رو برای مقابله با کرونا از طریق اصلاح فرایند استخدام نیروهای حوزه سلامت گام بزرگی در ریشه کنی کرونا خواهد بود.

تشکل‌های دانشجویی مشهد خواستار تحقیق و تفحص از برجام شدند
تشکل های دانشجویی مشهد با محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای، خواستار تحقیق و تفحص از برجام توسط نمایندگان شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید