اکونومی نیوز / اجتماعی

تلاش می کنیم کنکور امسال برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید شود

کد خبر 56577 1399-08-11 12:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می کنیم از شورای سنجش و پذیرش‬ خواهش‬ کنیم‬ ‏که کنکور‬ امسال را برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید کنند.
تلاش می کنیم کنکور امسال برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید شود

به‬ گزارش‬ خبرنگار‬ مهر، علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه برگزاری نهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته با وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونان و روسای ۷۶۰ منطقه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد در جمع خبرنگاران در فضای مجازی گفت: یک ابتکار خوبی را وزیر آموزش و پرورش شروع کردند که گفتگوی هفته است و مسئولان دولتی و مسئولان سازمان ‏ها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ مدیر آموزش و پرورش مستقیم صحبت می کنند و دغدغه ها شنیده می شود و ارتباط مستمری شکل‬ می‬ گیرد.
وی‬ ادامه‬ داد: ‬ امروز بنده نیز میهمان این نشست بودم و حرف های خوبی شنیدیم. در آستانه فصل بودجه هستیم و تلاش می کنیم آموزش و پرورش بتواند هزینه هایش ‏را‬ تامین کند. از این حیث که شیوه آموزش نیز عوض شده میز نکاتی مطرح شد و همچنینی درباره اینکه موضوع اعمال مدرک دوم ‏فرهنگیان‬ در حکم آنها نیز در مجلس حل شد و موانعش برداشته شد و بحث رتبه بندی فرهنگیان که ان شالله لایحه‬ آن‬ به‬ مجلس‬ بیاید‬ و‬ بحث تقویت ‏دانش آموزان و حمایت اینترنتی که لازم هست و موارد دیگری بحث شد.
منادی سفیدان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که تاکید شد این بود که از شورای سنجش و پذیرش‬ خواهش‬ کنیم‬ ‏که کنکور‬ امسال را برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید کنند و ان شالله به سمتی برویم که نظام جدید ها به سمت کم رنگ شدن یا حذف کنکور بروند. مصوبه‌ای هم گرفته ایم که آزمون های کارشناسی ارشد بالای ۹۰ درصد برای رشته های کم رقابت حذف شود.
و‬ی‬ ‬ادامه داد: ‏بودجه ۱۴۰۰ اولین‬ بودجه قرن جدید است و ان‬ شالله تلاش کنیم به کیفیت بخشی به آموزش و افزایش دانش آموزان با کیفیت کمک ‏کند.
وی‬ درباره‬ تعیین تکلیف معلمان ورودی ۹۱‬ به‬ بعد‬ نیز‬ گفت: ما اعتقادی به جذب معلمان خارج از دانشگاه فرهنگیان نداریم ولی تا سال‬ ۹۱ معلمان‬ برای‬ تبدیل‬ وضعیت‬ تعیین تکلیف شده‬ بودند‬ ولی بعد از ۹۱‬ برای‬ برخی‬ معلمان‬ از‬ جمله‬ مربیان پیش دبستانی یا معلمانی‬ که‬ برون سپاری بودند این اتفاق نیفتاده و مشکلاتی دارند در حال حل آن هستیم که زحماتشان هدر نرود و ان شالله به زودی در کمیسیون مطرح ‏می شود و ببینیم چه کاری می توانیم بکنیم که آنها به حقشان برسند.
وی‬ در‬ پایان‬ گفت: ‬ البته دانشگاه فرهنگیان را معیار ‏محکمی برای ورود معلمان قرار می‬ دهیم و تلاش می کنیم بخشی از اینها برای آخرین بار طبق رماده ۲۸ ‏قانون دانشگاه فرهنگیان‬ که باید آزمونی بدهند و از مسیر کانال فرهنگیان آموزش ببینند تبدیل وضعیت شوند.

کلمات کلیدی » مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


رئیس بهزیستی کشور به کرونا مبتلا شد
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، از ابتلای رییس این سازمان به بیماری کرونا خبر داد.

نقش‌جهان و نوشداروی تکراری تعدیل
زنگ هشدار فجایعی که در حریم میدان نقش‌ جهان رخ داده، مردادماه سال گذشته به صدا درآمد؛ وقتی دوستداران میراث فرهنگی اصفهان همراه دادستان این شهر، به محل ساخت مجتمع تجاری‌ای رفتند که با استناد به رأی قضایی، در محدوده‌ای که طبق متن ضوابط طرح تفصیلی اصفهان نباید بیش از پنج متر ارتفاع داشته باشد، مجوز ارتفاع ۹ متری گرفته بود.

هشدار پلیس فتا در مورد کلاهبرداری تحت عنوان «بسته معیشتی رمضان»
پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان بسته معیشتی ماه مبارک رمضان هشدار داد.

آینه‌های دوهزارساله‌ای که سالم‌اند
باستان‌شناسان در چین ده‌ها آینه تاریخی را از یک مقبره کشف کرده‌اند که با گذشت سال‌ها هنوز سالم باقی مانده‌اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید