صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

محورهای پنج‌گانه برای ایجاد تحول در اداره مجلس

کد خبر 56574 1399-08-11 12:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل بازرسی مجلس به تبیین اهمیت ارزیابی عملکرد واحدهای اداری مجلس پرداخت و گفت: در زمینه تحول در اداره مجلس پنج محور مورد نظر قرارگرفته است.
محورهای پنج‌گانه برای ایجاد تحول در اداره مجلس

مسعود رحمتی مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات و رئیس کمیته ارزیابی عملکرد واحدهای اداری مجلس در جشنواره شهید مدرس، در گفتگو با خبرنگار مهر، به تبیین اهمیت ارزیابی عملکرد واحدهای اداری مجلس پرداخت.
وی ارزیابی عملکرد واحدهای اداری را یکی از الزامات مهم سازمان اداری پویا و پیشرونده به سمت اهداف تعیین شده دانست و گفت: هر واحد اداری نقش و مسئولیت یکتایی در تحقق اهداف سازمان اداری برعهده دارد که اگر این نقش و مسئولیت را به خوبی ایفا نکنند در روند کلی سازمان اختلال به وجود خواهد آمد و سازمان اداری به درستی به اهداف تعیین شده دست نخواهد یافت.
مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با در نظرگرفتن رویکردهای ۴ گانه، تحول در اداره کشور و تحول در اداره مجلس را دنبال می‌کند که در زمینه تحول در اداره مجلس پنج محور اصلاح امور نمایندگان، احیا جایگاه نهاد مجلس، ارتقا کیفیت قانون‌گذاری، ارتقا کیفیت نظارت، و توجه به ضرورت‌های تقنینی و نظارتی مورد نظر قرارگرفته است.
رحمتی اظهار داشت: ارزیابی عملکرد سازمان ادارای مجلس شورای اسلامی بر اساس رویکردهای ۴ گانه کارآمدسازی، شفاف‌سازی، هوشمندسازی و مردمی‌سازی و با توجه به محورهای تحولی ۵ گانه مذکور به صورت دوره‌ای، دقیق و منظم انجام خواهد گرفت تا نقاط قوت و ضعف واحدهای اداری شناخته شده و نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف از بین برده شود.
وی گفت: در جشنواره شهید مدرس، واحدهای اداری برتر و نمونه بر اساس خود ارزیابی ادارات و صحت سنجی کمیته ارزیابی عملکرد واحدهای اداری انتخاب، معرفی و تشویق خواهند شد.


کلمات کلیدی » مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن علاقه مند به تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات ایران است واشنگتن به دنبال پیروزی نامزدی است که راحت با او کنار بیاید
یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: آمریکا می‌خواهد فردی در دولت بعدی ایران سرکار بیاید تا راحت‌تر با آن‌ها کنار بیاید.

روحانی در دوره اول موفق بود کروبی طرفدار مشارکت در انتخابات است ۵ کاندیدای اصلی داریم توهین‌های احمدی‌نژاد، ریشه وقایع ۸۸ بود
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب اصلاح‌طلب کارگزاران سازندگی و از چهره‌های اصلی جریان اصلاحات در گفتگو با خبرفوری، به بررسی مسائل روز انتخابات پرداخت.

آتش زدن دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا ویدئو
منابع خبری خبر دادند که افرادی به آتش زدن دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا اقدام کرده‌اند.

روایتی جدید از «ماجرایِ بنزین» در دولت روحانی
طبق محاسبات تصمیم غلط دولت در حذف سهمیه‌بندی بنزین و بی اعتبار کردن کارت سوخت، همچنین هجمه غیرکارشناسی به بنزین پتروشیمی‌ها و بسترسازی برای واردات بنزین بی‌کیفیت، خسارتی معادل ۱۶ میلیارد دلار برای کشور در پی داشته است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید