اکونومی نیوز / راه و مسکن

برخورد جدی با چارترکننده‌های گرانفروش بلیت هواپیما

کد خبر 56573 1399-08-11 12:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه تکلیف قیمت بلیت هواپیما را عرضه و تقاضا مشخص  می‌کند نه سازمان هواپیمایی، گفت: با چارترکننده‌های بلیت هواپیما که مرتکب تخلف شده و گرانفروشی برخورد جدی می کنیم.
برخورد جدی با چارترکننده‌های گرانفروش بلیت هواپیما


تورج دهقانی زنگنه در این باره اظهار کرد: تعیین کردن کف و سقف قیمت بلیت هواپیما هیچ ربطی به سازمان هواپیمایی ندارد و نرخ پروازهای داخلی بستگی به متغیرهای بسیاری دارد و بازار آن را مشخص خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی برای قیمت بلیت هواپیما قابل دوام نیست، افزود: نمی توان بدون اینکه به ایرلاین ها کمکی کرد از آن ها خواست قیمت ها را ثابت نگه دارند و هیچ حالتی به جز اینکه دولت از آن ها حمایت کند یا به آن ها اجازه افزایش قیمت داد، وجود ندارد.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: سازمان هواپیمایی قائل به کف و سقف قیمت ها نیست و عرضه تقاضا آن را تعیین می کند اما با گرانفروشی در این زمینه برخورد می کنیم. به عنوان مثال در حال حاضر قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران_مشهد از ۳۵۵ هزار تومان تا ۷۰۱ هزار تومان است و اگر کسی بالاتر از آن بلیت پروازش را بفروشد سازمان هواپیمایی با آن برخورد می کند. البته بلیت بیزینس کلاس قیمتش بالاتر است.
دهقانی زنگنه اضافه کرد: سایت های فروش رسمی و معتبر که به ایرلاین ها دسترسی دارند، قوانین را رعایت می کنند  و چارترکننده هایی هم که در چارچوب قوانین عمل می کنند جزئی از این زنجیره بازار هستند و مشکلی با آن ها نداریم اما برخی چارترکننده ها، سلف خری می کنند و به عنوان مثال پروازی را یک سال خریداری می کنند و برای مسیر رفت قیمت بالایی تعیین می کنند و در مسیر برگشت قیمت شان را پایین تر می آورند. این رفتار و سوءاستفاده آن ها به این صنعت لطمه می زند.
وی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری  بر بازار بلیت هواپیما و چارتر کننده نظارت می کند و به موقع با آن ها برخورد جدی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه تکلیفی شدن قیمت بلیت هواپیما به معنی از بین رفتن صنعت هوانوردی است، تصریح کرد: اگر بخواهیم صنعت هوانوردی را حفظ کنیم همه ارکان نظام از دولت مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم بدهند تا از این شرایط بتوانیم خارج شویم و دشمن نتواند به هدفش که تعطیل کردن این حوزه است، دست پیدا کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بیژن نامدار زنگنه | نفت | بازار | تهران | مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


کدام مالکان مشمول پرداخت مالیات دو برابری می‌شوند؟
بر اساس قوانین مالیاتی مالکان بیش از ۵ واحد مسکونی خالی مشمول مالیات دو برابری می‌شود و علاوه بر آن در صورتی که ملک به مدت ۱۲۰ روز غیر متوالی در طول سال مالیاتی خالی باشد، باز هم مشمول مالیات بر خانه خالی خواهد شد.

کام متقاضیان مسکن با حلوای مالیات شیرین نمی‌شود
سیاست‌های تولید مسکن دولت به واسطه جانمایی و کیفیت نه‌چندان مناسب همواره نشان داده نتوانسته توجه طرف تقاضا را به خود جلب کند و شاخصه‌های تورم و عرضه نامتعادل باعث شده است که شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید