اکونومی نیوز / راه و مسکن

برخورد جدی با چارترکننده‌های گرانفروش بلیت هواپیما

کد خبر 56573 1399-08-11 12:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه تکلیف قیمت بلیت هواپیما را عرضه و تقاضا مشخص  می‌کند نه سازمان هواپیمایی، گفت: با چارترکننده‌های بلیت هواپیما که مرتکب تخلف شده و گرانفروشی برخورد جدی می کنیم.
برخورد جدی با چارترکننده‌های گرانفروش بلیت هواپیما


تورج دهقانی زنگنه در این باره اظهار کرد: تعیین کردن کف و سقف قیمت بلیت هواپیما هیچ ربطی به سازمان هواپیمایی ندارد و نرخ پروازهای داخلی بستگی به متغیرهای بسیاری دارد و بازار آن را مشخص خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی برای قیمت بلیت هواپیما قابل دوام نیست، افزود: نمی توان بدون اینکه به ایرلاین ها کمکی کرد از آن ها خواست قیمت ها را ثابت نگه دارند و هیچ حالتی به جز اینکه دولت از آن ها حمایت کند یا به آن ها اجازه افزایش قیمت داد، وجود ندارد.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: سازمان هواپیمایی قائل به کف و سقف قیمت ها نیست و عرضه تقاضا آن را تعیین می کند اما با گرانفروشی در این زمینه برخورد می کنیم. به عنوان مثال در حال حاضر قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران_مشهد از ۳۵۵ هزار تومان تا ۷۰۱ هزار تومان است و اگر کسی بالاتر از آن بلیت پروازش را بفروشد سازمان هواپیمایی با آن برخورد می کند. البته بلیت بیزینس کلاس قیمتش بالاتر است.
دهقانی زنگنه اضافه کرد: سایت های فروش رسمی و معتبر که به ایرلاین ها دسترسی دارند، قوانین را رعایت می کنند  و چارترکننده هایی هم که در چارچوب قوانین عمل می کنند جزئی از این زنجیره بازار هستند و مشکلی با آن ها نداریم اما برخی چارترکننده ها، سلف خری می کنند و به عنوان مثال پروازی را یک سال خریداری می کنند و برای مسیر رفت قیمت بالایی تعیین می کنند و در مسیر برگشت قیمت شان را پایین تر می آورند. این رفتار و سوءاستفاده آن ها به این صنعت لطمه می زند.
وی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری  بر بازار بلیت هواپیما و چارتر کننده نظارت می کند و به موقع با آن ها برخورد جدی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه تکلیفی شدن قیمت بلیت هواپیما به معنی از بین رفتن صنعت هوانوردی است، تصریح کرد: اگر بخواهیم صنعت هوانوردی را حفظ کنیم همه ارکان نظام از دولت مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم بدهند تا از این شرایط بتوانیم خارج شویم و دشمن نتواند به هدفش که تعطیل کردن این حوزه است، دست پیدا کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بیژن نامدار زنگنه | نفت | بازار | تهران | مجلس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید