صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

برنامه چین برای تبدیل ارتش به یک نیروی نظامی مدرن پیشتاز تا سال ۲۰۲۷

کد خبر 56569 1399-08-11 12:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پکن به اعلام هدفی جدید شامل تبدیل کردن ارتش آزادیبخش خلق چین به یک نیروی نظامی مدرن تمام عیار تا سال ۲۰۲۷ پرداخته است. تصمیمی که در جریان مجمع اخیر کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور اتخاذ شده است.
برنامه چین برای تبدیل ارتش به یک نیروی نظامی مدرن پیشتاز تا سال ۲۰۲۷


 در این مجمع طی بیانیه ای اعلام شد که ضرب الاجل برنامه ریزی شده مصادف با صدسالگی پایه گذاری ارتش آزادیبخش خلق چین بوده و مدرنیزه سازی هر چه بیشتر آن همراستا با تقویت قابلیتهای دفاعی و رشد اقتصادی چین خواهد بود.
روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست به نقل از سونگ ژونگپین، تحلیلگر نظامی هنگ کنگی نوشت، این هدف مربوط به ارتش آزادیبخش خلق چین را می توان تبدیل کردن ارتش چین "به یک نیروی مدرن پیشتاز در جهان و نیرویی که بتواند معادل با ارتش آمریکا باشد" نگریست.
جونفی وو، معاون رئیس انستیتوی تیاندا در هنگ کنگ هم نظر مشابهی را مطرح کرد. او طبق گزارش SCMP  بیان داشت: "هدف اساسا این است که قابلیتهای ارتش آزادیبخش خلق چین تقویت شده و تا سال ۲۰۲۷ به اندازه ارتش آمریکا برسد تا به شکل موثر بتواند جلوی مداخله از جانب ارتش آمریکا پیرامون تنگه تایوان را بگیرد".
واشنگتن اگر چه به طور رسمی سیاست یک چین واحد شامل عدم به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک موجودیت مستقل را دنبال می کند اما دارای روابط تجاری و بیزینس با این جزیره بوده و برای آن تسلیحات تامین می کند. پکن به نوبه خود تایوان را بخشی از خاک چین می داند که می تواند در آینده دوباره آن را با خاک اصلی چین متحد سازد.
بیانیه اخیر مجمع کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بعد از آن صادر شد که شی جینپینگ، رئیس جمهور چین چند روز پیش گفت، داشتن یک ارتش قدرتمندتر می تواند نقشی چشمگیر در ارائه "حمایت راهبردی" از برنامه مدرنیزه سازی ملی چین ایفا کند.
در عین حال چند روز پیش خبرگزاری رسمی شینهوای چین در گزارشی نوشت، ارتش آزادیبخش خلق چین یک بخش مهم از روند تغییر مجدد ساختار داخلی خود را تکمیل کرده و به میزان قابل توجهی از نیروی انسانی خود در چارچوب تغییر راهبردی به سمت تبدیل شدن به یک نیروی مدرن کلاس جهانی را کاهش داده است.
طبق گزارش شینهوا، هدف از این تغییر ساختار این بوده که نیروی نظامی چین تبدیل به یک نیروی موثر تر و منعطف تر در هوا، فضا و سایبر شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » چین |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن علاقه مند به تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات ایران است واشنگتن به دنبال پیروزی نامزدی است که راحت با او کنار بیاید
یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: آمریکا می‌خواهد فردی در دولت بعدی ایران سرکار بیاید تا راحت‌تر با آن‌ها کنار بیاید.

روحانی در دوره اول موفق بود کروبی طرفدار مشارکت در انتخابات است ۵ کاندیدای اصلی داریم توهین‌های احمدی‌نژاد، ریشه وقایع ۸۸ بود
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب اصلاح‌طلب کارگزاران سازندگی و از چهره‌های اصلی جریان اصلاحات در گفتگو با خبرفوری، به بررسی مسائل روز انتخابات پرداخت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید