اکونومی نیوز / سیاسی

عربستان به بهانه پروژه‌های اقتصادی به دنبال اشغال عراق است

کد خبر 56563 1399-08-11 11:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نویسنده عراقی ضمن انتقاد شدید از حضور اقتصادی عربستان سعودی در عراق، تأکید کرد: عربستان به بهانه پروژه‌های اقتصادی به دنبال اشغال عراق است.
عربستان به بهانه پروژه‌های اقتصادی به دنبال اشغال عراق است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «احمد عبدالساده» نویسنده عراقی به تلاش عربستان برای راه اندازی پروژه های اقتصادی در عراق واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص با انتشار یک پست توئیتری نوشت: عربستان به بهانه پروژه‌های اقتصادی به دنبال اشغال عراق است.
این فعال رسانه ای عراقی همچنین اعلام کرد: عربستان سعودی با پروژه خود در زمینه سرمایه گذاری در استان های کربلا، نجف، مثنی و انبار، برای اشغال عراق تلاش می کند.
عبدالساده در ادامه تأکید کرد: این پروژه سرمایه گذاری پس از آن اجرا می شود که عربستان سعودی در اجرای پروژه های قبلی یعنی فعال کردن هسته های پنهان داعش در عراق و همسو ساختن برخی شیوخ عشایر با خود شکست خورد.

این نویسنده عراقی یادآور شده است: این نهایت خیانت است که به رژیمی که از داعش حمایت کرده است اجازه داده شود مناطق گسترده ای از اراضی عراق را به بهانه سرمایه گذاری اشغال کند.
پیشتر نیز ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ماهیت سرمایه گذاری عربستان سعودی در عراق هشدار داد و آن را راهی برای استعمار توصیف کرد.
در این بیانیه از مقامات مسئول عراقی خواسته شده است که مانع پروژه واگذاری زمین‌هایی برای سرمایه گذاری به سعودی‌ها در کربلا، مثنی و نجف شود و تاکید شده است که این اقدام پیامدهای خطرناکی برای امنیت و حاکمیت عراق خواهد داشت و به ذخایر راهبردی آب‌های زیرزمینی عراق نیز آسیب می‌زند.
در این بیانیه ضمن تاکید بر ضرورت توقف واگذاری ۱۵۰ هزار دونم از اراضی بادیه عراق، از عشایر اصیل عراقی و تمام نیروهای ملی این کشور خواسته شده است که با این پروژه مخالفت کرده و جلوی آن را بگیرند.

کلمات کلیدی » عربستان سعودی | عراق | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


التماس نتانیاهو به سران احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تا این لحظه از توافق با سران دیگر احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه عاجز مانده، با برگزاری جلسه ای سعی کرده تا نظر مساعد این افراد را به هر نحو ممکن جلب کند.

اتحادیه اروپا از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام خبر داد
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین خبر داد. این نخستین دور از نشست ها پس از اعلام ایران مبنی بر تولید اورانیوم ۶۰ درصد غنی‌ شده خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید