صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

امکان راه اندازی مجدد کارخانه تولید پارچه بلوچ با کشت پنبه

کد خبر 56538 1399-08-11 11:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت پنبه در سیستان و بلوچستان می‌تواند کارخانه تولید پارچه بلوچ را دوباره راه‌اندازی کند.
امکان راه اندازی مجدد کارخانه تولید پارچه بلوچ با کشت پنبه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای عالی زراعت، در رابطه با بذر گندم اظهار داشت: استان‌هایی که مازاد بذر دارند باید تشویق شوند که بذر مازاد خود را در اختیار استان‌های همجوار قرار دهند تا مشکلات استانی حل شود.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در هیچ کشوری، دولت بذرمال گندم را رایگان در اختیار کشاورز قرار نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: ما به دلیل افزایش ۲۵ درصدی قیمت کود، بذرمال را رایگان در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم.
خاوازی عنوان کرد: باید نهاده‌های کشاورزی، در کانون‌های مهم تولید گیاهان استراتژیک در استان‌ها متمرکز شود.
وی تأکید کرد: تحت هر شرایطی باید ۵ هزار تن بذر سویا توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خریداری شود.
وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با برطرف کردن مشکلات آفت‌کش‌ها تصریح کرد: باید مشکلات مربوط به تأمین علف‌کش‌ها برطرف شود و شرکت خدمات حمایتی برای خرید آفت‌کش‌های عمومی مانند آفت‌کش‌های سن گندم وارد عمل شود تا در صورت نیاز به بازار تزریق کند.
وی افزود: ما در بازار دخالت نمی‌کنیم اما هر زمان که احساس کنیم بازار با کشاورزان همراهی نمی‌کند، به آن ورود خواهیم کرد.
خاوازی تاکید کرد: کودهای زیستی و کمپوست با استانداردهای مجاز به عرصه تأمین کود کشور وارد شود.
وی در رابطه با مکانیزاسیون پنبه عنوان کرد: ارز مورد نیاز برای واردات کمباین کاشت پنبه تأمین شده است و واردکنندگان می‌توانند برای واردات اقدام کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم کشت پنبه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: کشت پنبه در سیستان و بلوچستان می‌تواند کارخانه تولید پارچه بلوچ را دوباره راه‌اندازی کند و در اقتصاد کشاورزان منطقه مؤثر خواهد بود.
خاوازی با بیان اینکه باید از مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال حمایت شود، تصریح کرد: این مؤسسه آفتابگردان هیبرید، ارقام کلزای بسیار مرغوب، بذور اصلاح شده سبزی و صیفی عالی دارد و باید به یافته‌های تحقیقاتی توجه ویژه‌ای شود.

کلمات کلیدی » بازار | واردات | دولت | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


الزام شرکت‌های هواپیمایی به استرداد کامل وجه بلیت‌های صادره به مقصد ترکیه
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل ممنوعیت تردد سراسری در کشور ترکیه، شرکت‌های هواپیمایی موظف به استرداد کامل وجه بلیت‌های صادره به مقصد ترکیه هستند.

۲ هزارو ۷۸۹ واحد تولیدی در تملک ۱۶ بانک/همکاری نکنند اسامی را اعلام می کنیم
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: براساس اعلام بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۲ هزار و ۷۸۹ واحد تولیدی تا پایان آذر ۹۹ به تملک ۱۶ بانک در آمدند.

واردات نیازهای دارویی فقط با ۱.۵ میلیارد دلار؟!
یک فعال صنعت دارو در یادداشتی با اشاره به مشکلات پیرامون واردات دارو در کشور، راه حل آن را حذف تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای این صنعت دانست.

چرا دلار ارزان می‌شود اما کالا نه؟
چرا وقتی دلار گران می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن اثر خود را بر قیمت کالاها نشان می‌دهد اما وقتی نرخ دلار پایین‌ می‌آید زمانی طولانی نیاز است تا قیمت کالاها پایین بیاید؟


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید