اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش وزیر خارجه انگلیس به بازگردانده شدن احتمالی زاغری به زندان

کد خبر 56536 1399-08-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه انگلیس بازگردانده شدن احتمالی نازنین زاغری به زندان را موجب تغییر در روابط ایران و انگلیس دانست.
واکنش وزیر خارجه انگلیس به بازگردانده شدن احتمالی زاغری به زندان


 دومینیک راب درباره نازنین زاغری شهروند دو تابعیتی انگلیسی_ایرانی که در ایران زندانی است، گفت که اگر او پس از جلسه استماع دادگاهی که روز دوشنبه برگزار خواهد شد دوباره به زندان بازگردانده شود،  روابط انگلیس و ایران تغییر بنیادینی کرده و  با عملکرد تهران  «خراب می شود».  زاغری که اکنون در حبس خانگی به سر می برد،  در سال ۲۰۱۶ در ایران به اتهام جاسوسی بازداشت شده و به زندان رفت.  راب بازداشت نازنین و دیگر دو تابعیتی ها در ایران را بی دلیل خواند.  وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: ما به وضوح گفته ایم که می خواهیم روابط ایران و انگلیس را بر مبنای بهتری قرار دهیم. اگر نازنین به زندان بازگردد این موضوع مذاکرات ما و پایه و اساس این مذاکرات را در موقعیتی کاملا جدید قرار می دهد. این کاملا غیرقابل قبول،  بی دلیل و غیرقابل توجیه است. 
راب در آخر گفت که به تهران هشدار داده شده است که هیچ اقدامی برای آغاز روندی جدید علیه زاغری نباید اتفاق بیافتد. 
اخیرا در شهریور ماه صدا و سیما  گزارش داد که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی نازنین زاغری را به همراه وکیل تعیینی اش (وکیلی که متهم برای خود انتخاب می کند) احضار و کیفرخواست پرونده جدیدی را به وی ابلاغ کرد.
بنابراین گزارش، نازنین زاغری که با حکم محکومیت جاسوسی تحت نظر دستگاه قضایی و سازمان زندان های ایران است با اتهام جدیدی مواجه شده است.
این منبع آگاه افزود: پس از حضور زاغری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و ابلاغ کیفرخواست پرونده جدید به او، وکیل تعیینی وی ضمن حضور در دادگاه انقلاب در حال مطالعه پرونده جدید وی است.
پیش از این محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان نیز  در مورد موضوع نازنین زاغری به موضوع اصل سیستم تفکیک قوا در ایران اشاره کرده و  گفته بود تصمیم گیری در مورد این موضوع در اختیار قوه قضائیه ایران است .
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » انقلاب | پرونده |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید