اکونومی نیوز / اجتماعی

قوه قضائیه از تشهیر اراذل در چارچوب قانون حمایت می‌کند

کد خبر 56506 1399-08-11 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه از تشهیری که در چارچوب قانون و مقررات انجام شود از نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی حمایت می‌کند.
قوه قضائیه از تشهیر اراذل در چارچوب قانون حمایت می‌کند

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات و برنامه‌های ناجا برای مقابله با اراذل و اوباش بیان کرد: مسئله برخورد با اراذل و اوباش از سیاست‌های راهبردی و جدی قوه قضائیه است و حتماً باید با این پدیده که امنیت جامعه را هدف قرار داده، برخورد شود.
وی ادامه داد: چه بسا برخی مأموریت داشته باشند در جامعه ناامنی ایجاد کنند به همین دلیل قوه قضائیه خودش را مکلف می‌داند تا از نیروی انتظامی حمایت کند و ما از نیروی انتظامی به عنوان ضابط خودمان درخواست برخورد با اراذل و اوباش را داریم.
دادستان کل کشور افزود: تأکید بر این است که نیروی انتظامی در چارچوب مقررات و قوانین کار را انجام دهد که لطمه‌ای هم به اقتدار ناجا وارد نشود.
منتظری اظهار داشت: از سوی دیگر، نواقص قانونی در حوزه برخورد و مقابله با اراذل و اوباش داریم که با برخی از دستگاه‌های مربوطه در این مورد صحبت شده تا این نواقص برطرف شود.
وی با اشاره به حاشیه‌های به وجود آمده برای تشهیر یکی از اراذل و اوباش در محله مشیریه تهران گفت: تشهیر (در شهر چرخاندن) امری است که قانون اجازه داده ولی باید در چارچوب قانون و با حکم دستگاه قضائی اجرا شود.
دادستان کل کشور گفت: تشهیر یکی از نحوه‌های مجازات است و نیاز به صدور حکم دستگاه قضائی دارد؛ چنانچه در چارچوب قانون و مقررات انجام شود، نه تنها قوه قضائیه حمایت می‌کند بلکه یکی از مجازات‌هایی را که باید در نظر بگیرد، همان تشهیر افراد است.

کلمات کلیدی » تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


علائم کرونا تغییر نکرده، هر عارضه‌ای را به کرونا ربط ندهید
فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: تغییری در چهره بالینی کرونا رخ نداده و همچنان یک بیماری تنفسی با علائم تنفسی است، که در کنار آن احتمال بروزعلامت‌هایی ثانویه‌ای مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی، بدن درد، سردرد و یا علامت‌های گوارشی نیز وجود دارد.

بازداشت مدعی درمان کرونا با طب سنتی
قضاییمهر نوشت: دادستان عمومی و انقلاب نجف‌آباد گفت: فردی که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری جلسات مختلف طب سنتی برای درمان کرونا در فضای سربسته کرده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی دستگیر شد.

استفاده زنان از دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان ممنوع است
دادستان اصفهان در نامه‌ای که به شهردار این شهر نوشته تاکید کرده است چون الیپکو یک شرکت دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده گنندکان زن بوده‌اند و حالا حذف می شوند، یارانه‌ای در اختیار شرکت قرار بگیرد.

ارتباط رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر ابتلا به دیابت در زنان
شواهد زیادی نشان می دهد که تغذیه شبیه رژیم غذایی مردم ساکن در حاشیه دریای مدیترانه به پیشگیری از دیابت نوع۲ کمک می کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید