اکونومی نیوز / سیاسی

شرکت ۹۰ میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد

کد خبر 56495 1399-08-11 10:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تا صبح امروز یکشنبه شمار افرادی که رای خود را پیش از تاریخ سوم نوامبر در صندوق های رای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انداخته اند از مرز ۹۰ میلیون نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یو اس ای تودی، تا صبح امروز یکشنبه از میان رای دهندگان آمریکایی بیش از ۹۰ میلیون نفر پیش از موعد رای خود را به صندوق‌ها انداخته یا پُست کرده‌اند و این در حالی است که «دونالد ترامپ» و رقیب او «جو بایدن» در ایالت‌های کلیدی آمریکا به فعالیت‌های انتخاباتی خود برای بسیج هوادارانشان ادامه می دهند.
تنها دو روز مانده به پایان فعالیت‌های انتخاباتی، میزان آراء پیش از موعد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در حدود ۶۵ درصد کل آرا ریخته شده به صندوق در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.
این رکورد بی سابقه در آراء پیش از موعد، نشان از رقابت فشرده دو نامزد حزب جمهوریخواه و دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد.
رویترز در همین رابطه در گزارشی می نویسد: در خصوص افزایش شمار افرادی که رای خود را پیش از موعد به صندوق ها می اندازند یک احتمال  می‌تواند با شیوع ویروس کرونا و نگرانی از تجمع در حوزه انتخابیه در روز انتخابات مرتبط باشد. به همین دلیل تعداد بیشتری از رای دهندگان، رای خود را زودتر به صندوق‌ها انداخته یا پُست می کنند.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ضرب و شتم یک مرد سیاهپوست به دست پلیس فرانسه
انتشار تصاویر ضرب و شتم یک مرد سیاه پوست از سوی پلیس فرانسه، موجب جدیدی از انتقادها را متوجه دولت این کشور کرده است.

تشکیل کمیته تعقیب و ردیابی متهمان پرونده ترور سردار شهید سلیمانی
بازپرس ویژه رسیدگی کننده به پرونده ترور سردار شهید سلیمانی از و همراهان ایشان در دادسرای تهران خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید