اکونومی نیوز / اجتماعی

 تهران تعطیل و جاده‌های ورودی و خروجی به آن بسته شود

کد خبر 56492 1399-08-11 10:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو کادر درمان گفت: دولت برای امنیت سلامت مردم تهران باید ناوگان حمل و نقل عمومی را بیشتر تجهیز کند. همچنین لازم است ضمن تعطیلی تهران، جاده‌های ورودی و خروجی تهران بسته شود و سفرها فقط به شرایط واقعا اضطراری محدود شود.
 تهران تعطیل و جاده‌های ورودی و خروجی به آن بسته شود


آمار تلفات کرونا به بیش از ۴۰۰ هم رسید و همچنین تعداد مبتلایان از مرز ۸۰۰۰هزار نفر هم گذشت تا بحران شیوع ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن بیشتر از هر مقطع دیگری در ۸ ماه اخیر در کشور خودنمایی کند. این شرایط در حالی است که مشخصا درباره تهران، با وجود اصرار مکرر شورای شهر و همچنین نمایندگان مجلس، دولت برای تعطیلی دو هفته ای از خود مقاومت نشان می دهد تا نگرانی ها در میان پایتخت نشینان به بیشترین حالت ممکن خود برسد.
فرزانه ترکان، فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو کادر درمان در این باره اظهار داشت: وضعیت کرونایی در حال حاضر به معنای واقعی کلمه بحرانی است و به همین دلیل، لازم است هم مردم و هم مسئولین با تمام وجود شرایط را درک کنند تا بلکه از این طریق بتوانیم اقلا از افزایش روزانه تعداد تلفات جلوگیری کنیم. در واقع باید گفت که کرونا شوخی ندارد و کمترین کوتاهی ضررهای زیادی را تحمیل خواهد کرد.
این فعال سیاسی در ادامه افزود: متاسفانه دولت مردان ما گویی متوجه بحران کرونا نشده اند و به همین دلیل کارهای لازم را انجام نمی دهند و فقط مرتب به مردم برای استفاده از ماسک توصیه می کنند. آن هم در حالی که متاسفانه بالا رفتن تعداد تلفات برای مردم عادی شده است. این وضعیت می تواند در کلان شهر تهران تراژدی بزرگی به بار بیاورد. چون تهران به دلیل شلوغی از کمبود وسایل نقلیه عمومی رنج می برد و در چنین حالتی حتی استفاده از ماسک هم نمی تواند کمکی به مردم کند.
او همچنین تصریح کرد: در واقع به جای اینکه دولت از مردم مطالبه ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی را داشته باشد، این مردم هستند که باید بیشتر کردن وسایل نقلیه عمومی و فراهم کردن امکانات بیشتر بهداشتی را از دولتی ها مطالبه کنند. در چنین شرایطی و با وجود مطلع بودن از کاستی ها، نکوهش مردم بدترین کاری است که متاسفانه دولت در این شرایط دشوار انجام می دهد.
فرزانه ترکان در پایان گفت: به عنوان یک پزشک به دولت تاکید می کنم که مشخصا برای برای امنیت سلامت مردم تهران باید ناوگان حمل و نقل عمومی را با اتوبوس ها و واگن های بیشتر تجهیز کند. همچنین لازم است ضمن تعطیلی تهران، جاده های ورودی و خروجی تهران بسته شود و سفرها فقط به شرایط واقعا اضطراری محدود شود.
چکیده گفت وگو با فرزانه ترکان
_کرونا شوخی ندارد_نکوهش مردم بدترین کاری است که در وضعیت حاد کرونایی می توان انجام داد_دولت مردان متوجه بحران کرونا نشده اند_سفرها به شرایط واقعا اضطراری محدود شود
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | مرز | بهداشت | ماسک | بحران | درمان | پایتخت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها تأیید شده است
وزارت کشور اعلام کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها در هیئت‌های اجرایی، صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان بر اساس مواد ۳۰ تا ۳۴ و ۵۲ قانون انتخابات، تأیید شد.

نتایج تازه درباره تاثیر دو ماسک در مهار کرونا
نتایج یک بررسی تازه که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا با عنوان "طب داخلی جاما" منتشر شده نشان می دهد که استفاده از دو ماسک می تواند شیوع بیماری کووید-۱۹ را کاهش دهد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری ۱۴۰۰ مشخص شد
سخنگوی سازمان سنجش گفت: کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری ۱۴۰۰ فردا از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل مشاهده است.

فهرست دریافت کنندگان واکسن کرونا در مجموعه مدیریت شهری کشور را منتشر کنید
عضو شورای شهر تهران در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت خواستار انتشار فهرست دریافت کنندگان واکسن کرونا در مجموعه مدیریت شهری کشور شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید