اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس با ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی موافقت کرد

کد خبر 56490 1399-08-11 10:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کرد: کسانی که یارانه نمی‌گیرند، می‌توانند درخواست دریافت یارانه کنند.
مجلس با ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی موافقت کرد

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی،  پیشنهادات الحاقی به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ الکترونیکی مورد رسیدگی قرار گرفت.
 در ادامه جلسه حسینعلی حاجی دلیگانی پیشنهاد داد که یک تبصره به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی الحاق شود و در این باره گفت: متاسفانه برخی از افراد مددجوی کمیته امداد هستند، اما به آنها یارانه پرداخت نمی شود.  
وی بیان کرد: براساس قانون هدفمندی یارانه ها، یک دوم حاصل از افزایش حامل های انرژی باید به مردم پرداخت شود، اما پرداخت نشده و به طور مداوم با افزایش قیمت خدمات و کالاها مواجه هستیم.
در ادامه جلسه، احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه این پیشنهاد در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است، گفت: متاسفانه در زمان ثبت نام یارانه ها، برخی از مردم به دلیل عدم دسترسی به سیستم های اینترنتی و مراکز ثبت نام از ثبت نام جا ماندند.
وی اظهار داشت: در این پیشنهاد امکان آزمون وسع وجود دارد به این معنا که افراد باید ابتدا ثبت نام کنند و سپس از آنها آزمون وسع گرفته و در نهایت به نیازمندان یارانه پرداخت می شود.
در نهایت، وکلای ملت با این پیشنهاد موافقت کردند که مطابق با این مصوبه،  کسانی که یارانه نمی گیرند می توانند درخواست دریافت یارانه کرده و با برقراری آزمون وسع اگر شرایط دریافت یارانه را داشته باشند، مجددا یارانه دریافت خواهند کرد.


کلمات کلیدی » مجلس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید