صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند

کد خبر 56473 1399-08-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
محققان دانشگاهی هوش مصنوعی توسعه دادند که با استفاده از ۳ شبکه عصبی ابتلا به کووید۱۹ را حتی در افراد بدون علائم ابتلا به بیماری شناسایی می کند.
هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت،  محققان دانشگاه MIT سیستم هوش مصنوعی توسعه دادند که می تواند سرفه اجباری افراد مبتلا به کووید۱۹ را حتی در صورت عدم وجود نشانه، ردیابی کنند.
برای این منظور آنها چند شبکه عصبی را توسعه دادند که قابلیت ایجاد شناسایی تغییرات نامحسوسی ناشی از تاثیرات ابتلا به ویروس کرونای جدید را دارد.
یکی از شبکه های عصبی قدرت صوتی فرد را می سنجد و دیگری وضعیت احساسی را رصد می کند که نشان دهنده زوال عصبی است مانند افزایش ناامیدی. سومین شبکه عصبی تغییرات در عملکرد سیستم تنفسی را رصد می کند. اطلاعات به دست آمده از این سیستم ها در الگوریتمی به کار گرفته می شود که تحلیل ماهیچه ای ( سرفه های ضعیف تر) را کنترل  و چشم اندازی کامل تر از سلامت فرد فراهم می کند.
 سیستم هوش مصنوعی در تست ها اولیه بسیار کارآمد بود. پس از آنکه محققان این مدل را روی هزاران مدل سرفه و نمونه دیالوگ آزمایش کردند، فناوری مذکور توانست با دقت ۹۸.۵ درصد سرفه های افراد مبتلا به کووید۱۹ را تشخیص دهد. این سیستم ۱۰۰ درصد مبتلایان به این بیماری که نشانه ای در آنها رصد نشده بود را نیز شناسایی کرد.
البته چنین سیستمی محدودیت هایی نیز دارد. این فناوری برای تشخیص  مبتلایان به کووید۱۹ که نشانه های آشکار دارند، توسعه نیافته زیرا ممکن است این افراد دارای بیماری های پس زمینه ای یا شرایطی باشند که رفتار مشابهی را ایجاد می کند. هرچند  این سیستم  برای شناسایی کووید۱۹ توانمند است اما  باز هم نمی توان فقط با تکیه بر شناسایی آن به طور قطعی ابتلای فرد به کووید۱۹ را تایید کرد.

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | کووید19 |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


استقبال سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) استقبال کردند.

بروز آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو/ سیستم های خود را به روزرسانی کنید
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار نسبت به آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو از کاربران و سازمان ها خواست تا سیستم های خود را به روزرسانی کنند.

بکارگیری روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی
محققان کشور موفق شدند روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی ارائه دهند.

الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت اولویت بندی می شود
پروژه پژوهشی « تعریف و اولویت‌بندی سرویس‌های نوین و تعیین الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت در آستانه ورود به تحول دیجیتال» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید